28 Mayıs 2024 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Vali Köşger’den Öğtetmenler Günü Mesajı…

Vali Köşger’den Öğtetmenler Günü Mesajı…

Vali Köşger, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir” sözünü anımsatarak, öğretmenlerin bir ülkenin geleceği için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti. Ülkenin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında ve uluslararası alanda saygın bir konuma gelmesinde öğretmenliğin önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Vali Köşger, eğitim sistemimizin hedeflerine ulaşmasında ve çocukların milli, manevi, insani ve evrensel değerlerle yetişmesinde öğretmenlerin büyük bir görev üstlendiğini belirtti. Türkiye‘nin her alanda gelişmeye devam edeceğini ve dünya devletleri arasında saygın bir yer edineceğini, bu süreçte öğretmenlerin emek ve fedakarlıklarının büyük önem taşıdığını vurguladı.

Vali Köşger, mesajında, tüm öğretmenlere şükranlarını sunarak, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere hayatını kaybeden tüm eğitim neferlerini saygı, minnet ve rahmetle andı. Ayrıca, yeni nesillere rehberlik eden tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü‘nü kutladı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir