14 Nisan 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Vali Köşger’den 21 Mart Nevruz Bayramı Mesajı…

Vali Köşger’den 21 Mart Nevruz Bayramı Mesajı…

Vali Köşger; Sadece ülkemizde değil çok geniş bir coğrafyada güzel günlerin habercisi kabul edilerek bir bayram coşkusuyla karşılanan; baharın müjdecisi, birlik, beraberlik ve kardeşliğin sembolü dünyanın en eski ve en zengin barış ve dostluk bayramı Nevruz Bayramımız kutlu olsun.
Binlerce yıllık tarihi geçmişe dayanan kadim kültürümüzün içerisinde özel bir yeri olan, bu coğrafyada yıllardır ortak bir ruhla kutladığımız Nevruz, yaşatılması gereken çok önemli kültürel miraslarımızdan bir tanesidir.
Baharın başlangıcını müjdeleyen Nevruz, kutlandığı ülkelerde bulunan farklı kültürlerin zenginliğini yansıtmakla beraber, milli ve geleneksel değerleri sevgi, barış, hoşgörü gibi kardeşlik duygularıyla kaynaştırarak aramızdaki bağlarımızı güçlendirmektedir.
Geçmişle gelecek arasında köprüler kuran Nevruz, her ülkede farklı şekillerde kutlansa da dili her yerde aynıdır; dostluk, sevgi, kardeşlik ve yaşama sevincidir. Dünyanın dört bir yanında ve ülkemizde olduğu gibi Adana’mızda da hiçbir ayrım gözetmeksizin ortak bir paydada buluştuğumuz tüm kardeşlerimizle birlikte Nevruz’u bu duygular ışığında heyecanla karşılıyoruz.
Sevginin ve kardeşliğin egemen olduğu bu bayram gününü, böyle güzel anlamlar taşıyan Nevruz’u, hoşgörü çerçevesinde, birlik ve beraberlik içerisinde kutlamalı; ortak kültür zenginliklerimizi koruyan bu gibi değerlerimize sahip çıkmalı ve onları gelecek kuşaklara aktarmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle; Adanalı hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin Nevruz Bayramını en içten dileklerimle kutluyor; baharın ülkemize bolluk, bereket, iyilik ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir