27 Eylül 2021 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Vali Elban Muharrem Ayında İftar Programına Katıldı…

Vali Elban Muharrem Ayında İftar Programına Katıldı…

Vali Süleyman Elban, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi tarafından muharrem ayı vesilesiyle düzenlenen iftar programına katıldı.

Program Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şube Başkanı Sayim Yılmaz’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Başkan Yılmaz’dan sonra bir konuşma yapan Vali Elban, muharrem ayının bizim için hem bir matem ayıyken hem de kendimizi yenilemek; tutulan oruçlar, yapılan iftar ve aşure programları vesilesiyle birbirimizi hatırlamak için de bir fırsat olduğunu dile getirdi.

İçimizdeki yarayı unutabilmenin mümkün olmadığını söyleyen Vali Elban, “Hz. Hüseyin Efendimiz ve 71 canın elim bir şekilde ölümleri bizim için bir yara, bu yarayı unutmamız mümkün değil. Ama öbür tarafta da bu matemle birlikte bizim kendi kültürümüze ait insana insan gibi yaklaşan, bugün çağdaş dünyanın aradığı tüm değerlerimizi sonuna kadar taşıyan bir anlayışı da temsil ettiğimizi hatırlamış oluyoruz. Bu önemli ay vesilesiyle bir araya gelerek birbirimizle kucaklaşıp birliğimizi ve bütünlüğümüzü bir kez daha ortaya koymuş oluyoruz. Bu matemler inşallah bizlerin üzüntüsünün azaldığı, birlik ve hoşgörümüzün arttığı, bir olduğumuz ve birbirimizle daha iyi kucaklaşabildiğimiz ortamların oluşmasına vesile olur.” dedi.

Vali Elban’ın konuşmasının ardından okunan ezanla oruçlar açıldı. Hep birlikte yapılan iftardan sonra program sona erdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana Demirspor’da, Mario Balotelli gollerine devam ediyor…

Adana Demirspor’da, Mario Balotelli gollerine devam ediyor.Süper Lig’in 6. haftasında 3-0 geriden gelip 3-3 eşitlikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir