24 Mayıs 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / VALİ BÜYÜK’TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI…

VALİ BÜYÜK’TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI…

Adana Valisi Mustafa Büyük, “Öğretmenlerimizin üzerlerine düşen görevleri bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de en iyi şekilde yerine getireceğine olan inancımız ve güvenimiz tamdır” dedi.

Vali Büyük, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde, her geçen gün bir öncekinden daha fazla bilgi ve beceri gerektiren yaşam şartlarında, çocuklara nitelikli bir eğitim ve öğretim sunarak onları geleceğe hazırlarken, aynı zamanda ülkemizin geleceğini de inşa etmenin onurunu, değerli öğretmenlerin alınlarında bir yıldız misali parladığını ifade etti.

Büyük, mesajında daha sonra şunlara yer verdi:
“Bireylerin, toplumların ve ülkelerin geleceklerini şekillendiren yegâne olgu olan ve hayati önem taşıyan eğitim ve öğretimin neferleri, kuşkusuz ki siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, mutlu bir nesil yetiştirmek yolunda üstlendiğiniz ulvi görev, ülke ve toplum olarak geleceğe güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Bu nedenle siz değerli öğretmenlerimize duyduğumuz sevgi ve saygı tarif edilemez boyuttadır.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir” veciz sözleriyle vurguladığı üzere, geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımızın ve gençlerimizin bilim ışığıyla aydınlatılarak yetiştirilmesi amaç ve hedefinde, siz değerli öğretmenlerimizin üzerlerinize düşen görevleri bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de en iyi şekilde yerine getireceğinize olan inancımız ve güvenimiz tamdır.

Sizler sayesinde medeni dünyada hür, onurlu ve saygın bir toplum olarak sonsuza kadar var olacağımıza dair en ufak bir endişemiz yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle. çocuklarımızın ve gençlerimizin, özgür düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından izleyen, bunun da ötesinde bilim ve teknoloji üretebilen, milli ve manevi değerlere saygılı, demokratik değerlere bağlı bireyler olarak yetişmelerine öncülük eden siz değerli öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık huzur, başarı ve mutluluklar diliyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir