10 Aralık 2023 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / VALİ BÜYÜK SPOR KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUR…

VALİ BÜYÜK SPOR KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUR…

Adana’da Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü ve malzeme yardımı gerçekleştirildi. Törende konuşan Vali Mustafa Büyük, gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmanın tek yolunun spordan geçtiğini belirtti.

Menderes Spor Salonu önünde başlayan yürüyüş, Valilik Caddesi üzerinden Atatürk Parkı’nda tamamlandı. Atatürk Anıtı’na İl Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile ASKF Başkanı Ali Gülleri çelenk sunumunun ardından Menderes Spor Salonu’na geçilerek malzeme dağıtımı yapıldı. Törende konuşan Adana Valisi Mustafa Büyük, amatörlerin en fazla ihtiyacı olan kaliteli malzemeler sayesinde daha başarılı sonuçlar alacaklarını söyledi. Vali Büyük, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın Bursa’da eş zamanlı başlattığı ve Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen malzeme dağıtım töreninde yaptığı açıklamada, gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtarmanın tek yolunun spordan geçtiğini belirterek, gençleri spora yönlendiren öğretmen, aile ve spor kulübü yöneticilerine teşekkür etti.

Malzeme dağıtımının kendisini heyecanlandırdığını ifade eden Vali Büyük, “Amatörlerin en fazla ihtiyacı olan kaliteli malzemeler sayesinde daha başarılı sonuçlar alacaklar. Spor Bakanlığının kentimizde 243 kulübe malzeme dağıtması beni heyecanlandırdı. İllerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri çağdaş tesisleriyle tüm vatandaşlara spor yaptırmaya gayret ediyor. Ayrıca sporun temeli olan okullar ile kulüplerin işbirliğiyle yetenekli sporcuların ortaya çıkması sağlanıyor. Son yıllarda spordaki başarılarımızla gurur duyuyoruz. Etkinlikte emeği ve hizmeti geçenleri kutluyorum. Kulüplere başarılar diliyorum.” dedi.

“GÜNÜMÜZDE SPORCULAR ESKİ YILLARA ORANLA ÇOK ŞANSLI”

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ise spora 12 yaşında atletizm ile başladığını ve o dönemlerde forma, şort, ayakkabı bulmakta zorlandığının altını çizerek, “Günümüzde sporcular eski yıllara oranla çok şanslı. Çünkü çağdaş tesisler ve kaliteli malzemelerle spor yapıyorlar.” diye konuştu.

Anayasa’nın 58. ve 59. maddesinde yer aldığı gibi asli görevlerinin vatandaşa spor yaptırmak olduğunu ifade eden Hadi, spor tesisi yapımında ve spor kulüplerinde yardımda son 12 yıldır en verimli dönemin yaşandığını kaydetti. Adana’da 55 branşta faaliyet gösterildiğini hatırlatan Hadi, her yıl milli takımlara farklı branşlarda 200 kadar sporcu kazandırdıklarını vurgulad

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaplan galibiyeti koruyamadı…

Stat: Mümin Özkasap Hakemler: Feridun Daldaş xx, Serdar Soydan xx, Egemen Savran xx Manisa FK: …

Emrah Kozay’ın hedefi daha çağdaş bir Seyhan…

  CHP Adana İl Başkanlığı döneminde birliği, beraberliği sağlayıp, 2019 yerel seçimlerinde 25 yıl aradan …

CEYHAN ADAYI ALEMDAR ÖZTÜRK

2024 Yılının Mart ayında yapılacak yerel yönetim seçimleri için tüm partilere adete teyakkuzda her parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir