16 Temmuz 2024 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / VALİ BÜYÜK SPOR KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUR…

VALİ BÜYÜK SPOR KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUR…

Adana’da Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü ve malzeme yardımı gerçekleştirildi. Törende konuşan Vali Mustafa Büyük, gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmanın tek yolunun spordan geçtiğini belirtti.

Menderes Spor Salonu önünde başlayan yürüyüş, Valilik Caddesi üzerinden Atatürk Parkı’nda tamamlandı. Atatürk Anıtı’na İl Spor Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile ASKF Başkanı Ali Gülleri çelenk sunumunun ardından Menderes Spor Salonu’na geçilerek malzeme dağıtımı yapıldı. Törende konuşan Adana Valisi Mustafa Büyük, amatörlerin en fazla ihtiyacı olan kaliteli malzemeler sayesinde daha başarılı sonuçlar alacaklarını söyledi. Vali Büyük, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın Bursa’da eş zamanlı başlattığı ve Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen malzeme dağıtım töreninde yaptığı açıklamada, gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtarmanın tek yolunun spordan geçtiğini belirterek, gençleri spora yönlendiren öğretmen, aile ve spor kulübü yöneticilerine teşekkür etti.

Malzeme dağıtımının kendisini heyecanlandırdığını ifade eden Vali Büyük, “Amatörlerin en fazla ihtiyacı olan kaliteli malzemeler sayesinde daha başarılı sonuçlar alacaklar. Spor Bakanlığının kentimizde 243 kulübe malzeme dağıtması beni heyecanlandırdı. İllerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri çağdaş tesisleriyle tüm vatandaşlara spor yaptırmaya gayret ediyor. Ayrıca sporun temeli olan okullar ile kulüplerin işbirliğiyle yetenekli sporcuların ortaya çıkması sağlanıyor. Son yıllarda spordaki başarılarımızla gurur duyuyoruz. Etkinlikte emeği ve hizmeti geçenleri kutluyorum. Kulüplere başarılar diliyorum.” dedi.

“GÜNÜMÜZDE SPORCULAR ESKİ YILLARA ORANLA ÇOK ŞANSLI”

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ise spora 12 yaşında atletizm ile başladığını ve o dönemlerde forma, şort, ayakkabı bulmakta zorlandığının altını çizerek, “Günümüzde sporcular eski yıllara oranla çok şanslı. Çünkü çağdaş tesisler ve kaliteli malzemelerle spor yapıyorlar.” diye konuştu.

Anayasa’nın 58. ve 59. maddesinde yer aldığı gibi asli görevlerinin vatandaşa spor yaptırmak olduğunu ifade eden Hadi, spor tesisi yapımında ve spor kulüplerinde yardımda son 12 yıldır en verimli dönemin yaşandığını kaydetti. Adana’da 55 branşta faaliyet gösterildiğini hatırlatan Hadi, her yıl milli takımlara farklı branşlarda 200 kadar sporcu kazandırdıklarını vurgulad

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir