16 Temmuz 2024 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / “Umut” ödülleri sahiplerini buldu…

“Umut” ödülleri sahiplerini buldu…

 etkinlikleri kapsamında düzenlenen ödül töreni TÜYAP Fuar Merkezi Akdeniz Salonunda gerçekleştirildi. Çukurova Öykü Yarışması Koordinatörü Süreyya Köle, “Bundan üç yıl önce Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e böyle bir yarışma düzenleme fikrim olduğunu anlattığımda çok ilgilendi ve hemen hazırlıklara başladık. İlk yıl “Emek” ödülleri verildi. İkinci yıl “Göç ve Göçmenlik” konusu işlendi. Bu yıl ise “Umut” öyküleri istedik. Umut konusu Hatay’dan çıktı. Çünkü depremi çok içselleştirerek yaşadık” dedi.

Başkan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin olmak üzere yarışmada emeği geçenleri kutlayan Süreyya Köle daha sonra dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Umut konusunun işlendiği 3. Çukurova Öykü Yarışmasında Seher Tanıdık Çürük Yumurta, Hakan Yaşar Kuş Tamircisi ve Tijen Ergönen de Kırmızı Şemsiye adlı öyküleriyle ödüle layık görüldü. Yarışmada ön seçici kurulda İlay Bilgili ve Özgür Çırak, üst seçici kurul da ise Mustafa Balel, Nihat Ziyalan, Feryal Tilmaç, Mehmet Erte ve Süreyya Köle yer almıştı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir