8 Aralık 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Türkmen, Ceyhan Devlet Hastanesi’nin açılışı için tarih istedi…

Türkmen, Ceyhan Devlet Hastanesi’nin açılışı için tarih istedi…

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, Ceyhan’da yapımı 5 yıldır süren ve bir türlü tamamlanamayan Ceyhan Devlet Hastanesi’nin açılış tarihini Sağlık Bakanı’na sordu.

Türkmen, tarih istedi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi veren Türkmen, 2013 yılından bu yana; AKP’li milletvekili ve yöneticilerinin önce 2014 yılında ardından 2015 ve 2016 yılında açılacağı yönündeki açıklamalarına rağmen aradan geçen 5 yıllık süreçte Ceyhan Devlet Hastanesi’nde herhangi bir ilerleme kaydedilmediğini söyledi.
Türkmen, sürekli bir sonraki yıl açılacağı söylenen ve açılışı yılan hikayesine dönen hastanenin tamamlanamamasının, vatandaşların hayati öneme sahip sağlık konusunda mağduriyet yaşamasına neden olduğunu belirterek, “hastane ile ilgili çalışmalar hangi aşamadadır. 5 yıldır tamamlanamama gerekçesi nedir? Hastanenin ne zaman hizmete gireceği konusunda kesin, ertelenmeyecek bir tarih verebilir misiniz?” diye sordu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kozan’a doğalgaz geldi…

Kozan’da ilk doğalgaz akımı düzenlenen törenle gerçekleşti. Kozan’da ilk doğalgaz meşalesi okunan duaların ardından gaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir