25 Mayıs 2022 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Türk Polisi huzur ve istikrarın güvencesidir…

Türk Polisi huzur ve istikrarın güvencesidir…

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşu’nun 117. Yıldönümü dolayıszıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Elban, “Türk Polis Teşkilatı’mız; ülkemizdeki güven, huzur ve istikrar ortamının korunmasında en büyük güvencemizdir. 177 yıllık köklü geçmişiyle, anayasal hak ve özgürlüklerimizi en üst düzeyde gözetip bütün insanların yaşam hakkını koruma görevini en iyi şekilde yerine getiren emniyet teşkilatımız; ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin huzur ve güvenliğine kötü niyetli düşünce besleyenler için sarsılmaz bir kalkan ve caydırıcı bir güç olmuştur” dedi.

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, mesajında şunları söyledi: “Geçmişten bugüne zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin ortaya koyduğu özverili çalışmalarıyla milletimizin gönlünde de önemli bir yer edinen teşkilatımız; toplumsal huzurun düzenli bir şekilde sürdürülmesi, can ve mal güvenliğinin kanunlar çerçevesinde korunması, devletimizin bekası, istiklal ve istikbalimizin temini gibi oldukça güç ve önemli görevleri yerine getirmektedir. Suç ve suçlularla mücadeleyi en etkili düzeyde gerçekleştirebilmek için bilim ve teknolojiyi de yakından takip eden ve uygulamalarında kullanan emniyet teşkilatımız; çağın gerektirdiği yeniliklere adapte olarak kendini sürekli geliştirmiş, suç oluşmadan suçu önlemeye yönelik yaptığı çalışmalarla uluslararası arenada da saygın bir yer edinerek hepimizin gurur kaynağı olmuştur. Vatanımızın, bayrağımızın, devletimizin, milli ve manevi değerlerimizin teminatı tüm polislerimize bu özverili çalışmaları için milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Bu düşüncelerle ilimizde görevli polislerimiz başta olmak üzere kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir cesaret ve fedakarlıkla çalışan polislerimize başarılar temenni ediyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize esenlikler diliyorum. Türk Polis Teşkilatı’mızın 177. Kuruluş Yıl Dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası kutlu olsun.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

ADEO, Duayen Eczacılara Plaket Verdi…

Adana Sheraton Otel’de düzenlenen Balo’ya Çukurova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eda Kumcu, yardımcıları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir