Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Adana Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ADSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Gizer ile ÇUKUROVA SİFED Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Boyraz, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret ederek 2-3 Aralık tarihlerinde Adana’da gerçekleşecek 24. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi ile ilgili bilgiler verdi.

Ziyarette konuşan TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez, TÜRKONFED çatısı altında Anadolu’yu kalkınmanın itici gücü yapmak için kolları sıvadıklarını söyledi. Sönmez, 2-3 Aralık tarihlerinde, Türkiye’nin dört bir yanından 500 iş insanı ve kanaat önderinin katılacağı 24. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’ni Adana’da gerçekleştiriyor olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.
Lojistik altyapısı ile Türkiye’nin önemli bir ticaret kapısı, ihracattaki dışa açılan yüzü olan Adana ve Mersin’in özellikle tarım ve enerjide önemli bir bölgesel çekim merkezi olduğuna dikkat çeken ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış ise Çukurova iş dünyasının üretim ve yatırım motivasyonunun gerçekleşecek zirveyle üst seviyeye çıkacağını kaydetti.
Zirvenin Çukurova’nın potansiyelini, Adana ve Mersin ile harekete geçirebilmek için önemli bir sinerji yaratacağını, iş insanlarının Adana, Tarsus ve Mersin’in tarihi yerlerini gezeceğini, cazibe merkezlerini inceleyeceğini vurgulayan Başkan Kış, “Çukurova Bölgesi, yapı olarak tıkanan Marmara Bölgesi’nin alternatifi konumundadır. Özellikle Adana ve Mersin’in birlikte kalkınması, Türkiye’nin ekonomisine de yeni bir ivme kazandırır. Bölgemize gelen tüm iş insanlarını yatırıma davet edeceğiz” dedi.

Ziyaretleri için TÜRKONFED, ÇUKUROVA SİFED ve ADSİAD’a teşekkür eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Adana’nın her alanda var olan potansiyelini gün yüzüne çıkarmak için iş dünyası ile sıkı bir diyalog halinde olduklarını söyledi. Adana’da ithalat-ihracat dengesinin yakalanması adına büyük gayret sarf ettiklerini, yatırım yapmak isteyen ulusal ve uluslararası iş dünyasına tüm kolaylıkları göstereceklerini belirten Başkan Karalar, “Üretime, ihracata ve istihdama katkıda bulunmak isteyenlere kapımız sonuna kadar açık. Sanayide, tarımda, hizmet sektöründe, gastronomide, sağlık sektöründe, enerjide ve turizmde geniş altyapı olanaklarımızla ve tüm potansiyelimizle iş dünyasını Adana’ya bekliyoruz” diye konuştu.
24. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’nin Adana’da gerçekleşecek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Karalar, konukları en iyi şekilde ağırlayacak.