15 Nisan 2021 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Tarihi Sokağa Konserli Açılış…

Tarihi Sokağa Konserli Açılış…

Seyhan Belediyesi tarafından projelendirilen Av. Turhan Arun Sokak sağlıklaştırma projesinin ilk etabı tamamlandı. Adana’nın tarihi Tepebağ Mahallesi’ndeki sokağın açılışında belediye bağlı meslek edindirme kursları tarafından hazırlanan elişi ürünler tanıtıldı. Adana’nın eski fotoğraflarının da sergilendiği törende ünlü sanatçı Fettah Can’da konser verdi.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, açılışta yaptığı konuşmada, Adana’nın tarihini önemsediklerini belirterek, geçmişten miras kalan tarihi yapıları korumak ve bir sonraki nesle aktarmak istediklerini söyledi. Başkan Karalar, “Açılış törenimize bu sokağa ismi verilen Av. Turhan Arun’un çocukları da katıldı. Bu sokak Kayalıbağ ile Tepebağ mahallerini ikiye ayıran antik bir sokaktır. Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan bir sokaktır. Romalılardan kalma bir sokaktır. Burası Adana’nın geçmişi Adana’nın tarihidir. Bu sokaklara Avrupa acayip turist getiriyor. Dünyanın en eski tarihlerinden bir tanesi, atalarımızın bize bıraktığı bu mirasları yaşatmak bizden sonraki nesillere taşımak istiyoruz. Bundan sonra etkinliklerimizi Adana’nın meşhur bir yerinde yapacağız. Sanatımızı, tarihimizi, kültürümüzü ve o dünyanın en güzel insanlarını Adanalıları dünyaya tanıtacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Başkan Zeydan Karalar, sanatçı Fettah Can’a çiçek verdi. Daha sonra ise Adanalılar ünlü sanatçının şarkıları ile gönüllerince eğlendi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaybolan iki kedi için kadınlar seferber oldu…

Bir kadın, kaybolan iki kedisinin bulunması için bilboarda reklam verdi. Arkadaşlarıyla birlikte her yerde kedilerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir