31 Mayıs 2020 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Sürücülerin bıktığı yol yapıldı…

Sürücülerin bıktığı yol yapıldı…

Vatandaşları adeta isyan ettiren Toros Mahallesi’ndeki parke kaplı bozuk yol Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in talimatıyla baştan sona yenilenerek A kalite malzeme ile asfaltlandı. Yöre esnafı ve mahalle sakinleri teşekkür ettikleri Başkan Soner Çetin’den bir müjde daha aldılar: ”Kaldırımları da yapacağız, topuklu ayakkabıyla bile rahatça yürüyebileceksiniz.”

Sürücülerin korkulu rüyası haline gelen, yayaların bile geçmek istemediği Çukurova ilçesi Mahfesığmaz Mahallesi’ndeki 78051 Sokak A’dan Z’ye yapıldı. Her üç beş metrede bir göçük ve tümseklerin olduğu, taş parkeler kalktığı için sürücülerin araçlarıyla geçmek istemediği Çukurova Elektrik Meslek Lisesi bitişiğindeki yola neşter atıldı. Çukurova Belediyesi Yol Müdürlüğü ekipleri iki gün içinde tüm parkeleri söküp yolu sıkılaştırdılar ve altyapıya yönelik sorunları da çözdükten sonra asfaltlama çalışmasına başladılar. Çalışmalara halkın ve esnafın ilgisi yoğundu.

Sosyal medyada da sıkça dile getirilen şikâyete konu 78051 Sokak’taki asfaltlama çalışmalarını yerinde izleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, teşekkür etmek için yolunu kesen vatandaşlara “Biliyorum biraz geciktiğimizi ama sabrettiniz ve sonuçta çok güzel ve sağlam bir asfalt çalışmasına başladık. Daha önce de belirttiğim gibi parke yol daha az ömürlü, çabuk bozuluyor. O nedenle kaliteli malzemeden yapılmış, işçiliği de iyi asfaltı tercih ediyoruz; çünkü çok daha sağlam oluyor, uzun yıllar dayanıyor. Zamanla sıkıntı olsa da çözümü daha kolay” dedi.

Daha önce Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundayken Çukurova Belediyesi’ne geçen yolda inceleme yapan Başkan Soner Çetin yöre esnafı, vatandaşlar ve gelip geçenlerin teşekkürlerine muhatap oldu. Eski bir okul müdürü olan İbrahim Özonur, “Biz sabrettik, siz de en iyisini yaptınız; çok teşekkür ederiz” derken esnaf Suat Özpolat “Çok şikâyet vardı ama sonu iyi oldu, sağolun” diye konuştu. Esnaf Mustafa Özyalçın da Başkan Çetin’e “Gerçekten çok kötüydü bu yol, arabayla gelip gitmez olmuştuk. Şimdi cıncık gibi oldu, elinize, emeğinize sağlık” diye teşekkür etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Uyuşturucu operasyonunda yakalanan 6 şüpheliden 4’ü tutuklandı…

Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 6 şüpheliden 4’ü tutuklandı, 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.İl Emniyet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir