16 Temmuz 2024 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Sokak Sokak Temizliyorlar…

Sokak Sokak Temizliyorlar…

Kadınlardan oluşan 90 kişilik temizlik ekibi sabahtan akşama kadar Çukurova’nın sokaklarına kadın eli değmesini sağlıyor. Başkan Soner Çetin, Çukurova’nın temiz tutmanın herkesin görevi olduğunu söyledi.

Çukurova’nın sokaklarına artık kadın eli değiyor. Çukurova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kadınlardan oluşturulan Temizlik Melekleri Timi, her gün ilçenin sokaklarını tertemiz yapmak için yoğun çaba harcıyor.

Sabahın erken saatlerinden akşam hava kararana kadar tüm sokaklarda görev yapan 90 kişilik Temizlik Melekleri ekibi sokakları adeta kendi evleriymişçesine temizliyor. Oldukça titiz çalışan ve mahalle sakinlerinin de takdirle izlediği temizlik timi çevrede bir çöp bile bırakmamaya özen gösteriyor.

Kadınların temizlik konusunda daha titiz olduğunu belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, tamamı kadınlardan oluşan 90 kişilik bir ekip oluşturduk. Bunlara da Temizlik Melekleri adını verdik. Arkadaşlarımız Çukurova’nın sokaklarını temizlemekle görevli. Çünkü kadınlar sokakları evlerinin salonunu temizler gibi çalışıyorlar. Yeni yıl itibariyle çalışmalara başlayan ekibimizin çabalarından çok memnunuz” dedi.

Başkan Soner Çetin, Çukurovalılara da seslenerek, “Her vatandaşımız, hemşehrimiz arkadaşlarımıza yardımcı olmalı. Herkes sokağını temiz tutmalı. Sokağımıza sahip çıkalım, temiz tutalım. Bizim bu konuda göstereceğimiz çaba ilçemizin daha da temiz olmasını sağlayacaktır. Lütfen elimizdeki çöpleri yerlere atmayalım. Bunun için çöp kutularını kullanalım ve çöplerin alınma saatine yakın poşetleri çıkarmaya özen gösterelim” şeklinde konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir