26 Ocak 2020 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / SOKAK HAYVANLARI FESTİVALİ…

SOKAK HAYVANLARI FESTİVALİ…

Pozantı’da Sokak Hayvanları ve Doğal Yaşam Festivali yapıldı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüzeyin Sözlü, Büyükşehir Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından Pozantı Belediyesi ev sahipliğinde Akçatekir Yaylasında gerçekleşen festivalde, insan sağlığı yanı sıra hayvan sağlığının önemini hissettirmeye çalıştıklarını belirtti.

Sözlü, “Kamu ve sivil toplum işbirliğiyle sokak hayvanlarının sağlığını iyileştirmeye çalışıyoruz. Burada tüm Adanalı hemşerilerimin de desteğine ihtiyacımız var. Sokak hayvanlarını benimsemelerini istiyoruz” diye konuştu.

Festivalde Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ile Enduro Spor Kulübü tarafından gösteriler sunuldu, köpek zerafet yarışması yapıldı. Pet şişe karşılığında sokak hayvanlarına su ve mama sağlayan 2 geri dönüşüm ünitesinin hizmete girdiği festivalde bazı sahipsiz köpekler de sahiplendirildi.

Festivale Pozantı Kaymakamı Orhan Altun, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ASKİ Genel Müdürü Rahmi Peker, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Nesrin Çıtırık, Doğayı, Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Başkanı Metin Yıldırım ve çok sayıda hayvan sever katıldı

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan’da 2 bin 110 adet cinsel ürün el geçirildi…

Ceyhan’da iş yerinde kaçak cinsel ürün satan kişi gözaltına alındı. Yakalanan 2 bin 110 adet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir