4 Ekim 2023 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Şiddetten arınmış, güvenli bölgeler olan Mor Yerleşke’de Büyükşehir etkinliği…

Şiddetten arınmış, güvenli bölgeler olan Mor Yerleşke’de Büyükşehir etkinliği…

Dağlıoğlu Mahallesi Güney Yıldız Parkı’nda kurulan  Mor Yerleşke’de gerçekleştirilen programda; hayata geçirilecek çalışmalar ve şiddete maruz kalındığında, acil durumlarda aranacak numaraların olduğu bilgilendirme broşürü dağıtıldı. Programa, yerleşkeye yakın Akkapı Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Bey Mahallesi, Dağlıoğlu Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Gülbahçesi Mahallesi, Hadırlı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi’nde yaşayan kadınlar, engeliler, yaşlılar ziyaret edilerek tanıtım programına davet edildi ve Mor Yerleşke hakkında bilgi verildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bürokratlarınca Mor Yerleşke Projesi’nin faaliyetleri, verilecek hizmetler ve yerleşkede görev alan psikolog, ebe ve çocuk gelişimci personellerin yapacağı çalışmalar hakkında bilgi aktarıldı.

ŞİDDETTEN ARINDIRILMIŞ GÜVENLİ ALANLAR

Adana’da depremden zarar gören, etkilenen kadın, çocuk, yaşlı ve engelli bireyler için şiddetten arınmış güvenli alanlar olan Mor Yerleşkelerde, her yaş grubuna yönelik psiko-sosyal destek sağlanacağı, ikincil mağduriyet ve travmalarının ortadan kaldırılacağı, sağlık taramasının yapılacağı, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaların yapılacağı bilgisi verildi.

 

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde bulunan Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü öğretmenleri tarafından müzik dinletisi eşliğinde çocuklarla serbest boyama çalışması da yapıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana’da Müzik Ziyafeti…

  Adana, Seyhan, Güney, Çukurova, Tepebağ, 5 Ocak, Taşköprü, Anatolia ve Osmaniye Rotary Kulüpleri, diğer …

Eğitim-Bir-Sen Adana’da Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Zirvede Başladı…

EBS Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sendikanın ilkelerine ve misyonuna vurgu yaparak, …

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 2023-2024 Sanat Sezonunu Açıyor…

Açılış konserini, yetenekli şef Eray İnal yönetiyor. Konserin solistliğini ise dünyaca ünlü pan flüt sanatçısı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir