12 Temmuz 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Sıcaklık arttı, belediyeden anonslu uyarı geldi…

Sıcaklık arttı, belediyeden anonslu uyarı geldi…

Kozan Belediyesi, yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle vatandaşlara anonsla seslendi. Anonsta, “Mevsim sıcaklarının normallerin üzerine çıkmasından dolayı, sokakta yaşayan hayvanlar için evlerimizin ve iş yerimizin önüne bir kap yemek ve su bırakılması insaniyet namına rica olunur” denildi.

Belediye zabıta memuru Hakan Yılmaz ise sıcaklarda sokak hayvanlarının su aramak için kazalara maruz kalabildiğini hatırlatarak, “Kedi, köpek, kuş, karınca dahil hepsinin suya ihtiyacı var. Vicdanımızla hareket edersek zorlukların üstesinden geleceğiz. Belediye ekipleri olarak ve ilçedeki hayvanseverler, kurumlar olarak ilçede belli noktalarda mama ve su kaplarımız var. Susuz, mamasız bırakmıyoruz ama duyarlılığı artırmak için ev ve iş yerine bir kap su ve yemek koymalarını istedik. Hayvanlar Allah’ın sessiz kulları ve bunun bilincinde hareket ederek insanlarımızı da duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Öte yandan, ilçede nem nedeniyle sıcaklıklar vatandaşlar tarafından yoğun olarak hissedilirken, sokak hayvanlarının da park, bahçeler ve su bulunan bölgelerde serinlemeye çalışması dikkat çekti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir