4 Ekim 2023 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / SEYHAN’DAN ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE DESTEK…

SEYHAN’DAN ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE DESTEK…

 Seyhan İlçe Belediyesi önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da öğrencilere ve ailelerine nefes aldıracak desteklerini sürdürdüğü açıklandı.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın teklifiyle belediye meclis gündemine gelen ve oybirliği ile kabul edilen madde doğrultusunda açıköğretim fakülteleri hariç devlet üniversiteleri ile vakıf üniversitelerinin 4 yıllık bölümlerini tam burslu kazanan, maddi durumu yetersiz Seyhanlı öğrencilere ödüllendirme amaçlı, karşılıksız olarak toplamda 4 bin TL tutarında eğitim yardımı yapılacak. 4 yıllık bölümleri kazanan şehit ve gazi çocukları ise gelir kriterine bakılmaksızın eğitim yardımından yararlanacak.

Başvurular 18 – 31 Ekim tarihleri arasında www.seyhan.bel.tr adresi üzerinden çevrimiçi olarak yapılacak.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE İKİ ÖĞÜN ÜCRETSİZ YEMEK

İki yıl önce başlatılan üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği ikramı uygulaması bu yıl genişletilerek sürdürülecek. Adana’daki üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler Kampüs Kafe’de öğle ve akşam yemeği, çay ve kahve ikramından, derslerine çalışabilecekleri, ücretsiz internet hizmetinin de sunulduğu nezih bir ortamdan yararlanabilecekler.

KIRTASİYE KART DESTEĞİ

İhtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerinin ailelerinin kırtasiye masraflarına destek olabilmek amacıyla Kırtasiye Kart hizmeti bu yıl da devam ediyor. İçerisinde 500 TL olan “Kırtasiye Kart” ile ihtiyaç sahibi öğrenciler kırtasiye ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabiliyor.

ÜCRETSİZ İNTERNET, SICAK YEMEK, ATIŞTIRMALIK VE İÇECEK

Ayrıca Seyhan’ın farklı mahallelerinde hizmet veren 15 Bilgi Evi’ne devam eden öğrenciler uzman eğitmenlerin gözetiminde derslerine çalışıp,  sınavlara hazırlanıyor. Öğrenciler kaynak kitaplardan, kütüphaneden ücretsiz ve sınırsız internet olanağından bir öğün sıcak yemek, atıştırmalık ve içecek hizmetinden de yararlanıyor.

SEYTİM’DE TEKNOLOJİK ÜRETİM DESTEĞİ

Gençlerin teknolojik becerilerini üretime dönüştürebilmek amacıyla Başkan Akif Kemal Akay tarafından hizmete açılan Seyhan Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’ne (SEYTİM) devam eden öğrenciler, burada verilen eğitimlere ücretsiz olarak katılıp, fikirlerini üretime dönüştürme olanağı buluyor. SEYTİM’de düzenlenen dijital etkinliklerden yararlanan öğrencilere de yine ücretsiz sıcak yemek ve içecek ikramları yapılıyor.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Salbaş’ta termal su bulundu…

Karaisalı’nın Salbaş mevkindeki Kuzgun ve Kocaveliler yolu üzerinde MTA tarafından yapılan sondaj çalışmalarında 65 derece …

Adana’da Müstakil Ev Kundaklandı…

Adana’da kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından bir müstakil ev kundaklandı. Kundaklama sonucu çıkan yangını …

Adana’da Ehliyetsiz Sürücü Polisten Kaçtı…

Adana‘da “dur” ihtarına uymayıp otomobille polisten kaçmaya çalışan ehliyetsiz sürücü, 15 kilometre süren kovalamaca sonucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir