10 Aralık 2023 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / SEYHAN ÇÖP KONTEYNIRLARI KENDİ ÜRETİYOR…

SEYHAN ÇÖP KONTEYNIRLARI KENDİ ÜRETİYOR…

Seyhan Belediyesi, üreten belediyecilik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde kurulan atölyede, belediyenin ihtiyacı olan çöp konteynırları üretilmeye başlandı. Konteynır üretimiyle önemli oranda tasarruf edilmesi hedefleniyor.

ÜRETİM YELPAZESİ GENİŞLİYOR

Covid-19 pandemisi döneminde tasarruf ve üretim odaklı belediyecilik anlayışını hayata geçiren Seyhan Belediyesi  Dikimevi ile başlattığı üretim yelpazesi gün geçtikçe genişliyor.

Belediye işçilerinin kıyafetlerini dikmek üzere kurulan Dikimevi’nin hemen ardından boya atölyesi, kompost tesisi, deterjan üretimi, hijyenik ped, glütensiz gıda, süt, peynir, yoğurt, tartan zemin, tıbbi aromatik bitki ile genişleyen üretim yelpazesine önemli bir alan daha eklendi.

Yurttaşların evsel atıkların toplandığı çöp konteynırları da Seyhan Belediyesi bünyesinde üretilmeye başlandı. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan atölyede, yeni çöp konteynırları belediye çalışanları tarafından üretilerek halkın hizmetine sunuluyor. Hasar görmüş konteynırlar da yine aynı atölyede onarılarak yeniden kullanılabilir hale getiriliyor.

ÖNEMLİ ORANDA TASARRUF ELDE EDİLECEK

Seyhan’ın Türkiye’nin 53 ilinden daha büyük bir ilçe olduğunu anımsatan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, kaynakların oldukça kıt olduğu günümüzde Seyhan Belediyesi’nin her alanda tasarruf etmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Seyhan Belediyesi’nin doğumdan ölüme yurttaşların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için görev yaptığını kaydeden Akay, “96 mahallemizde çok büyük bir nüfusa hizmet veriyoruz. Halkımıza en iyi hizmeti sunabilmek için kaynaklarımızı doğru kullanmamamız gerekiyor. Bunun yolu da tasarruftan geçiyor.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaplan galibiyeti koruyamadı…

Stat: Mümin Özkasap Hakemler: Feridun Daldaş xx, Serdar Soydan xx, Egemen Savran xx Manisa FK: …

Emrah Kozay’ın hedefi daha çağdaş bir Seyhan…

  CHP Adana İl Başkanlığı döneminde birliği, beraberliği sağlayıp, 2019 yerel seçimlerinde 25 yıl aradan …

CEYHAN ADAYI ALEMDAR ÖZTÜRK

2024 Yılının Mart ayında yapılacak yerel yönetim seçimleri için tüm partilere adete teyakkuzda her parti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir