14 Nisan 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Sağlık çalışanları vergi kesintileri konusunda taleplerini aktardı…

Sağlık çalışanları vergi kesintileri konusunda taleplerini aktardı…

 Türk Tabipleri Birliği Aile Hekimliği KoluSağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyeleri Aile hekimliği çalışanlarının vergide adalet istediğini talep ederek basın açıklaması yaptı. Doğal Park Aile Sağlığı Merkezi önünde bir araya gelen Türk Tabipleri Birliği Aile Hekimliği Kolu, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyeleri burada bir açıklama yaptı. Açıklamayı grup adına Selma Çınkır okudu.

Çınkır, ceplerine girmeden eriyen ücretlerinin yüksek vergi kesintisine karşı eylemlerinin sürecek olduğunu belirtti. Aile hekimliği çalışanlarının altı haftadır ‘Vergide Adalet İstiyoruz!’ diye kendi Aile Sağlığı Merkez’lerinde eylem yaptıklarını ve seslerini duyurmaya çalıştıklarını aktaran Çınkır, “Geçen hafta yaptığımız anketlerde Aile hekimlerinden Şubat 2024 ücretlerinden ortalama 8000 lira vergi kesintisi yapıldığını duyurmuştuk” dedi.

 

Taleplerini aktaran Çınkır, “Aile Hekimliği çalışanlarından her ay giderek artan oranda yüzde 35’e varan vergi kesintilerine son verilsin. Ücretlerden yapılan vergi kesintileri her ay sabit ve en fazla yüzde 15 oranında olsun. Talebimizde ısrarlıyız, mücadelemizden vazgeçmiyoruz. Deprem bölgesindeki Aile hekimliği çalışanlarından yapılan büyük maaş kesintisi derhal geri ödenmelidir. Yapılan bütün bu haksız kesintilerin geri ödenmesi için, performansa bağlı kesintilerin ve yüksek vergi kesintilerinin bir an önce son bulması için deprem bölgesinde hizmet veren sağlık çalışanlarının haklı yakarışının yanındayız” diye konuştu.

Çınkır sözlerini şöyle sürdürdü;

“Şimdilik Aile Sağlığı Merkezlerinde sürdürdüğümüz bu eylemimizi ,   çalışanların tümünün ücretlerinden kesilen yüksek vergilere karşı bir ortak mücadele hattına dönüştüreceğiz. Talebimiz karşılanana dek bütün ASM’lerde  her Çarşamba eylem yapmaya ve haklarımız için mücadele etmeye devam edeceğiz. Halkın sağlık hakkı ve sağlık çalışanlarının haklı mücadelesi için, verginin adaletli alınması için yürüttüğümüz mücadelemiz sürecek,

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir