Kars Kafkas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Kerem Atar, Adana’da “İkinci Bakış” adını verdiği 2. Kişisel sergisini açtı.

1984 İzmir doğumlu olan Kerem Atar lisans ve yüksek lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde, doktora eğitimini ise Çukurova Üniversitesi’nde tamamladı. Atar, Halen Kars Kafkas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapıyor.

 

“Resimlerimde geçmişi ve anıları sorunsal olarak ele aldım, aile fotoğrafları aracılığıyla geçmişin sorgulanması, yeniden şekillendirilmesi ve olumlanmasına odaklandım” diyen Atar, “Geçmişi, varılan noktada yeniden kurgulanabilen bir unsur olarak ele aldım. Eserlerim, geçmişin ve anıların kanıt niteliğinde olan aile fotoğraflarının şimdiye ait yeni bir bilinçle ele alınmaları, onları bir nevi ayraç içerisine alma uğraşıdır” ifadelerini kullandı.

 

Adana Ressamlar Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz, Kerem Atar’a açtığı sergiden dolayı teşekkür belgesi verirken, “ARD Kaman Sanat Galerimizin bu sergi sezonunda ilk sergimizi Kars Kafkas Üniversitesinden gelen sanatçımız Kerem Atar eserleri ile açmamız soğuk Kars’tan sıcak Adana’ya sanat köprüsü olması çok anlamlı oldu. Kerem Atar beyi tebrik ederim” diye konuştu.

 

6 adet resim ödülü bulunan ve birçok karma sergiye katılan Kerem Atar’ın 2. Kişisel sergisi olan “İkinci Bakış”, 12 Ekim 2023 tarihine kadar Adana Ressamlar Derneği Kaman Sanat Galerisi’nde açık kalacak.