4 Haziran 2020 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / ÖZTÜRK’DEN GAZİLER GÜNÜ KUTLAMASI…

ÖZTÜRK’DEN GAZİLER GÜNÜ KUTLAMASI…

CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI ALEMDAR ÖZTÜRK’TEN
19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, ebediyete intikal etmiş tüm gazileri rahmetle, hayatta olanları da minnet ve şükranla andığını ifade etti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de ‘Gazilik’ unvanıyla onurlandırıldığını anımsatan Başkan Alemdar Öztürk:
“19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ”Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı” verilmesinin ardından her yıl 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Vatanı ve milleti uğrunda savaşıp şehit düşen, gazi olup memleketine geri döndükten sonra ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ile yâd etmeli, önlerinde saygı ile eğilmeli ve onları sadece bu özel günde değil her zaman hatırlamalıyız.” dedi.

Alemdar Öztürk mesajını şöyle tamamladı:
“ Vatan topraklarını korumak ve savunmak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi; ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnetle, şükranla anıyorum. Değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan’da 2 kişiyi yaralayan 3 kişi yakalandı…

Ceyhan’da, 2 kişiyi silahlı yaraladığı ileri sürülen 3 kişi gözaltına alındı.Edinilen bilgiye göre, Hürriyet Mahallesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir