25 Haziran 2024 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Otomobilsiz Kentler Günü’nde “Süslü Kadınlar Yollarda”

Otomobilsiz Kentler Günü’nde “Süslü Kadınlar Yollarda”

“Otomobilsiz Kentler Günü”nde Adana ilginç bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ezo Ülger isimli bir kadın tarafından sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden örgütlenen çoğu kadın bisiklet tutkunları “Süslü kadınlar yollarda” adlı etkinlik düzenledi. Facebook üzerinden haberleşen kadın ve erkekler Uğur Mumcu Meydanı’nda toplanarak buradan kentin birçok yerini bisiklet ile gezdi.

Ezo Ülger, bisiklete herkesin binebildiğini göstermek için etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Otomobilsiz kentler günü nedeniyle bu etkinliği düzenledik. Burada amacımız otomobilsiz de bir hayatın olduğunu, bir yerden bir yere giderken motorlu taşıtların yanı sıra bisikletin de kullanılabileceğini göstermekti. Ben bir muhasebeci olarak işime ve her yere bisiklet ile gidip geliyorum” dedi.

Motorlu taşıtlar olmadan da hayatın var olduğuna dikkat çekerken bunu hem bisikleti hem de kadınların kendilerini süsleyip gösterdiklerinin altını çizen Ülger şöyle devam etti:

“Bisiklete herkesin binebildiğini, hatta çok güzel bindiğini, o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek için, daha çok kadının bisiklete binmesi için Otomobilsiz Kentler Günü’nde her yıl süslü kadınlar yollarda. ‘Şehirlerde egzoz dumanı kokusu değil, parfüm kokusu duymak için yaptır saçları, sür parfümü, giy kokoş elbiseni, tak şalını, sür rujunu-ojeni, giy topuklunu gel; sadece kendini mi süsleyeceksin? Hayır… Bisikletini süsle, çık yollara ve sadece kendin ol’ sloganıyla yola çıktık. Bütün kadınlar süslendik geldik.”

Bisiklet sürmeye gelen kadınlar da otomobilsiz bir hayatı göstermek için süslenip alanlara geldiklerini söyledi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir