13 Haziran 2024 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Öğretmenler Korosu’ndan müzik ziyafeti…

Öğretmenler Korosu’ndan müzik ziyafeti…

Türkiye’de bir ilke imza atarak aynı isimle ve kurucu Şef ile 40 yılı geride bırakan Adana Öğretmenler Korosu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Büyükşehir belediyesi Tiyatro salonunda unutulmaz bir konsere imza attı. Kuruculuğunu yaptığı Adana Öğretmenler Korosu ile TRT’de yaptığı programlarla geniş bir izleyici kitlesine hitap eden Faik Kasapoğlu; Avni Anıl, Zekai Tunca, Alaeddin Yavaşça, Erol Sayan, Ali Şenozan, Kenan Günel konserleriyle Adanalıları buluşturmuştu.

BAŞKAN KARALAR EŞİYLE KATILDI

Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin seçkin eserlerinin seslendirildiği konser yaklaşık 3 saat sürdü. Konser’e Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve eşi Nuray Karalar, Belediye Meclis Üyeleri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’in yanı sıra çok sayıda müziksever katıldı.

Öğretmenler Korosu’nun seslendirdikleri birbirinden güzel eserler dinleyicilerden büyük beğeni aldı ve konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.  Konser sonrası Faik Kasapoğlu, Öğretmenler Korusuna desteklerinden dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a, teşekkür plaketi taktim etti.

KARALAR; “EN KUTSAL MESLEK ÖĞRETMENLİKTİR”

Adana Öğretmenler Korosu’nun kurulmasında büyük emeği geçen Faik Kasapoğlu’na teşekkür eden Başkan Karalar, “ Kadim dostum Kasapoğlu’nun 40’ıncı sanat yılını kutluyorum. Öğretmenlerimiz bizim başımızın tacıdır. Unutmayın, bizleri de eğiten, yetiştiren öğretmenlerdir. O yüzden öğretmenlik en kutsal meslektir. Cumhuriyet öğretmenleri olarak Atatürk’ümüzün ‘Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır’ sözünü hatırlatmak isterim” dedi ve Faik Kasapoğlu’na başarılarının devamını diledi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir