22 Nisan 2021 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / “Öğrencinin de velinin de çilesi bitmiyor”…

“Öğrencinin de velinin de çilesi bitmiyor”…

CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, Milli Eğitim Bakanına kitap ve kırtasiye eksikliğini sordu.

Türkmen, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığına gönderdiği soru önergesinde, eğitim sisteminde yeniden yapılan değişikliklerle bir dizi sorunla açılan 2017-2018 eğitim öğretim yılında, ailelerin mağduriyetine neden olan bu sorunlara bir de kitap ve kırtasiye malzemelerinin eksikliğinin eklendiğini kaydetti.
Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilere dağıtımı yapılan, kitap ve kırtasiyenin yetersiz kaldığına, okullarda öğretmenler tarafından yardımcı kitap adı altında belli yazarların kitaplarının satın alınması yönünde yapılan telkinlerin de velilerce şikayet konusu olduğuna dikkat çeken Elif Doğan Türkmen, Bakanlığın bu konuda önlem almasını istedi.

Türkmen, Türkiye genelinde öğrencilere bir yıl boyunca ihtiyaç duyacakları kitap ve kırtasiyeden ne kadarının Milli Eğitim Bakanlığınca temin edilip dağıtımının yapıldığına dair bilgi istedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Sokağa çıkma yasağında asfalt atağı…

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Küçükmangıt Mahallesi’nde yoğun mesai harcayarak 10 yıldır yapılmayan sorunu çözüme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir