29 Ocak 2022 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Mühendislerde Baret Sevinci…

Mühendislerde Baret Sevinci…

Çukurova Üniversitesi ve Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne bu yıl kayıt yaptıran İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri için Şube binasında tanışma toplantısı ve baret takma töreni gerçekleştirildi. Törende İMO Adana Şubesi bünyesinde faaliyet gösteren Genç- İMO üyeleri, üniversiteye yeni başlayan arkadaşlarıyla kaynaştı.
“Sizler buranın asli sahiplerisiniz ”
Öğrencilere yönelik ilk konuşma Şube Başkanı Zekeriya Turanbayburt tarafından yapıldı. Öğrencilerin üniversite hayatlarının ilk günlerindeki heyecanını paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Turanbayburt, “İnşaat mühendisleri Odamız, hem mesleki hem de sosyal, toplumsal, kültürel konularda kendinizi geliştirmeniz yönünde her zaman yanınızda olacaktır. Burası sizin odanız, sizler buraların asli sahiplerisiniz. Her konuda sizlere destek olmak da bizim görev ve sorumluluğumuz. Ayrıca bu sorumluluğu yerine getirmek bizler için mutluluk kaynağıdır. Bu nedenle kendinizi İMO ailesinin bir parçası olarak hissetmenizi; her türlü konuyu, öneriyi, sıkıntılarınızı çekinmeden dile getirmenizi isteriz.

Bu yolda, mesleğimizin yolunda ilerlerken kendinizi bilgi ile donatırken, yeni tecrübeler edinirken en önemli şeyin iyi bir birey olmak olduğunu unutmayacağınızı biliyoruz. Çevrenize, mesleğimize, yaşadığınız şehre, ülkemize katkı sunan, etik değerlere sahip bireyler olmanız en büyük temennimiz.” diye konuştu.
“Bu mesleği medeniyet inşa ettiği için sevin”
İMO Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır ise öğrencileri insanlığa yararlı bir mesleği seçtikleri için kutlayarak “ Bu mesleği para için sevmeyin, medeniyet inşa ettiği için sevin. Nasıl bir mühendis olacağınız nasıl bir eğitim alacağınıza bağlı. İnşaat mühendisliği bölümünü bitiren herkes diplomasını alıyor. Önemli olan diplomanın yanında, 4 sene boyunca neler kazandığınız. Bunun içinse çok değerli ama inanın çok çabuk geçecek 4 seneniz var. Yapmanız gerekeni hemen yapın” dedi.

Genç-İMO’luların heyecanı
Genç-İMO Çukurova Üniversitesi Temsilcisi Enes Bağçeci ise genç-İMO çalışmalarıyla ilgili bir sunum yaptı. Sunumda geçtiğimiz yıl öğrenciler için düzenlenen teknik geziler, mesleki seminerler, tiyatro çalışmaları, dayanışma kahvaltısı, mezuniyet kutlaması gibi pek çok etkinlik, yeni öğrencilerle paylaşıldı. Yine Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi genç-İMO temsilcisi Ebru Doğru, okulundaki genç-İMO faaliyetlerinden söz etti. Geçtiğimiz yıllarda da genç-İMO çalışmalarında yer alan Çukurova Üniversitesi Öğrencileri Tuncay Akkoyun, Özge Hançer, İbrahim Harun Aydoğan yaptıkları konuşmalarda; dayanışma içinde yürüttükleri genç-İMO çalışmalarının kendilerine hem mesleki hem de sosyal yönden büyük katkı sunduğunu ifade ettiler. İMO Adana Şube Yönetimine desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Baret taktılar
Konuşmaların ardından, Şube Başkanı Zekeriya Turanbayburt, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Suphi Civelek, Sayman Üye Duygu Argunşah, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Uncu, Leyla Tan, İsmail Cem Baskın, Kamil Sürenkök, İMO Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır ve Şube emektar üyesi Akgül Yılmaz gençlere baretlerini takdim etti. Baret töreninin ardından kokteyle geçildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Uyuşturucu ve silah operasyonunda 3 zanlı yakalandı…

Evlerinde 1510 gram esrar ve ruhsatsız 3 av tüfeği ile tabanca ele geçirilen 3 şüpheli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir