30 Temmuz 2021 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Kuvayi Milliye Destanı Ayakta Alkışlandı…

Kuvayi Milliye Destanı Ayakta Alkışlandı…

13. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri kapsamında ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Zeynep Kankonde tarafından Mujinga Oyunculuk Atölyesi oyuncularıyla sahneye konulan Kuvayi Milliye Destanı ayakta alkışlandı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen etkinlikte Mujinga Oyunculuk Atölyesi oyuncuları; Özge Özlütıraş, Mert Atalay, Ahmet Akyüz, Onur Paşalar, Emirhan Gökyıldız, Hülya Sönmez, Gülşah Boz, Şahin Vural ve Emma Mujinga Kankonde rol aldı.

Ünlü şair Nazım Hikmet Ran’ın Kuvayi Milliye Destanı Derlemesini başarılı bir performansla sergileyen oyuncular Adanalı sanatseverlere unutulmaz bir an yaşattılar.

Oyunculara UÇSG armağanların verilmesinden sonra sanatçı Zeynep Kankonde ile gerçekleştirilen interaktif söyleşide izleyiciler beğenilerini iletti.

Oyuncuların üç ay önce okula başladıklarını ve kısa sürede bu oyuna hazırlandıklarını belirten Zeynep Kankonde, “Bugün bu etkinlik bir Dünya Prömiyeri’dir. Hazırlık aşamasında zaman zaman yılgınlıga düşüp vazgeçme aşamasına geldik. Ancak sonra tüm güçlüklere karşın devam ettik. Sonucu görüyorsunuz. Bu etkinliği dünyanın her yerine taşıma hedefini taşıdığımızı söyleyebilirim. Kadro değişikliği -istemesek de- olabilir ama hedefimize ulaşmayı istiyoruz” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Anneleriyle tartışan 2 kardeşin evlerini ateşe verdiği öne sürüldü…

Yüreğir ilçesinde, anneleriyle tartışan 2 kardeşin ateşe verdiği öne sürülen evleri kullanılamaz hale geldi.İddiaya göre, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir