19 Mayıs 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / KILIÇDAROĞLU, İHSANOĞLUNA OY İSTEDİ….

KILIÇDAROĞLU, İHSANOĞLUNA OY İSTEDİ….

Adana Seyhan’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu vatKılıçdaroğlu,burada toplanan kalabalığa seslendi. Kılıçdaroğlu’nu karşılayanlar arasında Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’de vardı.
Kılıçdaroğlu Seyhan Belediyesi önünde toplanan kalabalığa hitaben şu konuşmayı yaptı;

“Ortadoğu’da barış isteniyorsa oylarımızı Ekmeleddin Bey’e verelim. İslam Birliği Teşkilatı’nda 57 ülkeyi yönetti. Ortadoğu’da kan akıyor, Müslümanlar kan akıtıyor. Bir mezhep savaşı var. Türkiye’nin başarılı bir dış politika izlemesi lazım. Ekmeleddin Bey’e sadece Türkiye’nin değil dünyanın ihtiyacı var. Sandığa gidip oy kullanacağız. Ortadoğu’da kan akması istenmiyorsa ve barış isteniyorsa adres belli. Eğer Ekmeleddin Bey cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturursa Türkiye rahata kavuşur, Ortadoğu huzura kavuşur. O sadece CHP’nin adayı değil. Türkiye’nin çıkarlarını partinin önüne aldı. Türkiye’nin, Ortadoğu’nun barışa huzura ihtiyacı var. Parti için oy istemiyoruz. Başbakan seçmiyoruz. Ekmeleddin Bey Türkiye’nin yetiştirdiği saygın bir isim. Hep beraber destek olacağız. Bu mübarek toprağa sevgi saygı ekmeli. 10 Ağustos’ta sandığa gideceğiz. Cumhurbaşkanı adayının bir Adanalı gibi yürekli olması, tarafsız olması lazım. Saygılı olması lazım. Saldırgan bir üslup kullanmaması lazım. Cumhurbaşkanı adayının hem Ortadoğu’da hem batıda saygınlığının olması lazım. Cumhurbaşkanı adayının Ortadoğu bataklığını kurutması, dürüst olması, yalancı olmaması lazım. Evliya Çelebi gibi geziyorum. Cadde cadde, sokak sokak geziyorum. Benim görevim bu. Türkiye’nin çıkarları için, çocuklarımızın geleceği için geziyorum. Sizin de çalışmanız lazım. Tek başına bu yetmez. Biz Türkiye Cumhuriyeti’ne Cumhurbaşkanı seçiyoruz. Saygınlığı olan birisi lazım. Sandığa gideceğiz. Söz mü? Söz veriyorum ben de çalışacağım. Sizin için, ülkemiz için çalışacağız.andaşlardan İhsanoğlu için oyistedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir