17 Ekim 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bilim-Teknik / KARİKATÜR SERGİSİ ADANA’DA…

KARİKATÜR SERGİSİ ADANA’DA…

Aydın Doğan Vakfı tarafından 31’incisi düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilemeye değer görülen karikatürlerin yer aldığı sergi Adana’da izlenime açıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi 75’inci Yıl Sanat Galerisi’nde, Adana’nın kurtuluş günü olan 5 Ocak nedeniyle geleneksel olarak açılan sergi, 17 Ocak’a kadar açık kalacak.
Her yıl kurtuluş gününde geleneksel olarak izlenime sunulan serginin açılışına Adana Vali Vekili Durmuş Gencer, Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Ozan Aksu, çeşitli kuruluş kemsilcileri ile çok sayıda sanatsever katıldı. Sergiyi ziyaret eden sanatseverler, eserleri yakından in

Dünya genelinde yapılan, serbest konulu yarışmaya bu yıl 70 ülkeden 814 sanatçı 2 bin 556 karikatür ile katıldı. Ön seçici Kurulu, 43 ülkeden 214 sanatçının 300 karikatürünü seçici kurula sundu. Seçici kurulun değerlendirmesi sonunda, Türkiye’den Kürşat Zaman birinci, İran’dan Mojtaba Heidarpanah ikinci, Polonya’dan Krzysztof Grzondziel ise üçüncü oldu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Bebek, annesi emzirirken boğularak öldü…

2,5 aylık bebek, annesi emzirirken sütün nefes borusuna kaçması sonucu hayatını kaybetti. Bebeğin cenazesi teyzesinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir