20 Eylül 2019 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / İncirlik’te Alarm Sürüyor…

İncirlik’te Alarm Sürüyor…

Koalisyon ülkeleri tarafından terör örgütü IŞİD’e karşı kullanılan Adana’daki İncirlik Hava Üssü’nde, terör olaylarında dikkatli olunması için geçen yıl verilen, ‘Charlie Alarmı’ (sarı alarm) devam ediyor. Üssün içindeki yaşam alanlarında da sarı zemin üzerine yazılan ‘Charlie’ uyarısı dikkat çekiyor.

İncirlik Üssü’nde, en üst seviye ‘Delta’nın bir alt konumundaki ‘Charlie’ alarmı üs içindeki yabancı asker ve ailelerinin görebileceği kafe, lokanta ve alışveriş merkezlerinin girişlerine de terör saldırılarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarı ve üzerinde ‘Charlie’ yazan sarı alarm levhaları bulunuyor. Uyarı levhasının üzerinde, ‘Bu durum terörle ilgili herhangi bir olay olduğunda ya da personele veya tesislere yönelik terör faaliyetlerinin gerçekleşebileceği yönde bir istihbarat alındığında uygulanmaktadır’ yazıyor. İncirlik Üssü şu an terör örgütü IŞİD’le mücadelede aktif olarak kullanılıyor. Üste Türk Hava Kuvvetleri, ABD’nin 39’Uncu Hava Üs Kanat Komutanlığı’na bağlı uçaklarla, IŞİD’le mücadele için Koalisyon ülkelerinin farklı tipte uçakları bulunuyor.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Oğlunu cinayete azmettirdiği iddia edilen anne yakalandı…

Bir kişiyi pompalı tüfekle öldürdüğü ileri sürülen 14 yaşındaki oğlunu, kocasıyla birlikte azmettirdiği iddiasıyla hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir