Adana’da bir imam ile caminin dernek başkanı arasında ağaç kesme tartışması yaşandı. Dernek başkanı ’budama yapıyorum’ diyerek kendisini savunurken, imam ise dernek başkanının 14 ağacı keyfi olarak kestiğini iddia etti.

Merkez Sarıçam ilçesine bağlı Beyceli Mahallesi Süleyman Ünal Camisi’ne imam olarak atanan Halit Kerimoğlu (53), devlet desteğiyle 5 dönümlük araziye yüzlerce fidan dikti. İddiaya göre, Süleyman Ünal Cami Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Necati İçen ise 2 hafta önce budama yaptığı gerekçesiyle 14 ağacı kesti. Durumu fark eden imam Kerimoğlu, polise ve Sarıçam İlçe Müftülüğüne durumu bildirdi. Olay yerine gelen ekipler tutanak tuttu. İmam ve dernek başkanı arasında yaşanan gerilim sürerken, taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu.

Süleyman Ünal Cami Yaptırma, Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Necati İçen ise, budama yaptığını söyledi. İçen, “Bu budamaları her sene yaparız. Geçen senenin yığınları da orada duruyor. Ben bu caminin yaptırma, yaşatma ve güzelleştirme derneği başkanıyım. Eğer burada bir ağaç yapıya zarar veriyorsa onu kaldırmak zorundayım. Burası parkeli bir yer. Burası ağaçlandırma yeri değil. Çünkü bu ağaçlar ileride yapıya zarar verecek. Begonviller ise dışarı sarkıp insanlara zarar veriyordu. O begonvilleri de bu nedenle söktük” dedi.