24 Haziran 2024 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / İHH’den “İncirlik” Çağırısı…

İHH’den “İncirlik” Çağırısı…

Gazze’de yaşanan insani felakete duyarsız kalmamak ve sivil bir tepki oluşturarak zulmü tüm dünyaya duyurmak amacıyla Türkiye’nin tüm illerinden katılımla Adana’da İncirlik üssüne araç konvoyu düzenlenip miting yapılacak.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla eylemi duyurmasının ardından organizasyonun yapılacağı Adana’da büyük bir hareketlilik yaşanmaya başlandı.

İsrail işgal güçlerinin Gazze’ye başlattığı saldırıların bir ayı doldurduğunu hatırlatan Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

“SOYKIRIM VE KATLİAMA GÖZ YUMAMAYIZ”

Eraslan; “Dünyanın gözü önünde canlı yayında, göstere göstere bir soykırım ve büyük bir katliam yapılıyor. Okullara, camilere, hastanelere sığınan sivil insanların üzerine daha önce hiç denenmemiş veya kullanılması yasaklanmış bombalar yağdırılıyor. Yaş, cinsiyet, inanç gözetmeksizin sivil insanların üzerine füzeler atılıyor. Buna bir dur diyebilmek için biz de İHH olarak elimizi taşın altına koyup zulmü bütün dünyaya duyurmak için bir eylem gerçekleştireceğiz” dedi.

“ONBİNLER ADANA’YA AKIN EDECEK”

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce aracın Cuma gününden itibaren yola çıkacağını ve 5 Kasım 2023 Pazar günü de Adana’da olacağını söyleyen Başkan Eraslan açıklamalarını; “Asıl dileğimiz İsrail işgal güçleri ile tüm ekonomik ilişkilerin kesilmesi ve İncirlik üssünün yabancı askerlere kapatılmasıdır. Bunun gerçekleşmesi için ilk adımı atmak adına 81 ilimizden duyarlı on binlerce insan Adana’ya akın edecek. Araç konvoylarımız ile toplanacak ve saat 14.00’te Sezai Karakoç Bulvarı üzerinde miting yapacağız. Genel Başkanımız Bülent Yıldırım’ın da katılacağı mitinge tüm halkımızı davet ediyorum” sözleriyle tamamladı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir