16 Haziran 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / HALK GÜNÜNDE SORUNLAR DİLE GETİRİLDİ…

HALK GÜNÜNDE SORUNLAR DİLE GETİRİLDİ…

Halk Günü’nün yapıldığı Orhan Kemal Kültür Merkezi’ne, “Gülümseyin; Çukurova’dasınız” anonsunun yapıldığı sırada giren Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, tanıtım videosunu da kastederek vatandaşlara “Halk Günlerini sorun dinlemek için yapıyoruz ama memnuniyetini ifade eden de çok. Ne olursa olsun gülümsemeyi ihmal etmeyin; hepinizin yüzü gülsün” diye seslendi. Çetin, oğlunun işsiz, gelininin hasta olduğunu belirterek “Ben nasıl güleyim?” diye yakınan bir yaşlı kadına “İnşallah çözüm buluruz. Siz yine de gülümsemeyi bırakmayın” dedi.

TÜM ADANA’YA İMAR MÜJDESİ VERDİ

Adana’nın neredeyse 25 yıldır çözüm bekleyen imar sorunu da Halk Günü’nde gündeme geldi. Çukurova ilçesinin kuzey batı yönünde mülkü olduğunu belirterek “Tarlalar, arsalar ne olacak, yıllardır bekliyoruz?” diye soru yönelten bir vatandaşa Başkan Soner Çetin’in yanıtı müjde niteliğindeydi: Dünyanın her köşesinde olduğu gibi Adana’nın gelişmesi de kuzey batı yönünde olacak, olmalı. Ancak 25 yıldır kangrenleşen bir sorun yaşıyoruz. Müteahhitleri zor durumda bırakan, evlerin çok pahalıya mal olmasına yol açan bu sorunu uzlaşmayla çözülüyor; açılan davaların hepsi geri çekildi.

YÜZDE 250-300 DEĞER ARTIŞI OLACAK

Hemen her Halk Günü’nde konuşulan Belediye Evleri’ndeki kentsel dönüşüm sorunu, “Evlerimiz nasıl olacak, kim yapacak, ne zaman başlanacak?” sorularıyla bir kez daha gündeme geldi. Projenin onay için Çevre ve Şehircilik Bakanlığında olduğunu belirten DABB ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bu aşamada ayrıntı vermem pek doğru değil ama şu kadarını söyleyebilirim ki evinizin bugünkü değeri 100 birim ise sosyal donatılarıyla yepyeni bir yaşam alanı kuracağımız dünya kentinde en az 250, hatta belki 300 değere ulaşacak ve onayınızı alarak projeye başlayacağız” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir