8 Aralık 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Hadi Öldürsene Canikom, Seyhan Kültür Merkezinde…

Hadi Öldürsene Canikom, Seyhan Kültür Merkezinde…

Aziz Nesin’in yazdığı Haldun Dormen’in yönettiği en sevilen komedi klasiği Hadi Öldürsene Canikom, bugün Adana Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Dilek Türker, 1990 yılında Aziz Nesin’in kendisi için yazdığı “Bir Zamanlar Memleketin Birinde” adlı oyunu sahnelemek için Türkiye’ye dönerek Tiyatro Ayna’yı kurdu. İşte bu vefa duygusu ile “Hadi Öldürsene Canikom” oyununu sahneye koyarak, 24 yıl sonra hem Aziz Nesin’e bir selam göndermeyi hem de Nesin Vakfı’na bir katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Avrupa’daki ilk projesine destek vermek üzere Almanya’ya giderek onu yalnız bırakmayan Haldun Dormen ve Osman Şengezer bu anlamlı projede de Dilek Türker’e destek verdiler.

Aziz Nesin’in insan, sevgi ve paylaşım üzerine yazdığı en sevilen komedisi olan bu oyun; bir apartmanın zemin katında yalnız yaşayan iki dul ve yaşlı kadının trajikomik hikayesidir. Beraber yalnızlıklarını paylaşan bu iki kadından Siyen, ölmüş kocasının anıları, Diha ise sahte aşk mektupları ile avutur kendisini.

Gazete ve radyo haberleri, kendini havagazı memuru olarak tanıtan, evine girdiği yalnız kadınları öldüren bir erkekten bahseder. Havagazı memuru gelir ve hayatın sürprizleri, gerçekleri ortaya çıkar. 1970’lerde yazılmış bu eser Aziz Nesin’in kendisine özgü güçlü mizahı ile günümüz insanının yalnızlık ve sevgisizlik sorununa da gülerek ve düşünerek bakmamızı sağlıyor.

Yazan: Aziz Nesin

Yöneten: Haldun Dormen

Dekor: Osman Şengezer

Oyuncular: Dilek Türker, Ayberk Attila, Tiraje Başaran

Yardımcı Yönetmen: R. Onur Duru

Asistanlar: Caner Tör, Ayşegül Yalçıner

Işık Kumanda: Emir Tatlı

Ses Kumanda: Cemal Şafak

Giydirici: Rana Fatma Kuyucu

Proje Koordinatörü: Nurgül Yeziz

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kozan’a doğalgaz geldi…

Kozan’da ilk doğalgaz akımı düzenlenen törenle gerçekleşti. Kozan’da ilk doğalgaz meşalesi okunan duaların ardından gaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir