Çukurova GİAD Hizmet Binası Konferans Salonu’nda organize edilen seminere üyemiz Dr. Gizem Geylani, Dr. Can Eren ve İş güvenliği uzmanı Hamit Taş konuşmacı olarak katıldılar.

Oyuncu-sunucu Yeliz Doğramacılar Arman ve AFAD eğitmenlerinin de katıldığı seminerde, deprem yaşanması halinde evlerdeki olası riskler, deprem sırasında ve sonrasında yapılması gereken uygulamalar detaylı anlatıldı, yangına müdahale ve ilk yardım konularında bilgi verildi.

Anlamlı bir seminere imza atan Çukurova GİAD’lı hanımlar, seminer sonrası dernek binası üst katındaki teras salonda oturup, sohbet ettiler. Kadın Platformu Adına konuşmacılara plaket vererek teşekkür eden Çukurova GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Sakarya’nın eşi Zehra Sakarya, seminerden elde edilen gelirin Hatay Defne Büyükçat İlkokulu’na bağışlanacağını belirterek, “Ülkemiz çok acı bir deprem felaketini yaşadı. Adana’mızın da içinde bulunduğu 12 ilimiz bu depremden etkilendi. Binlerce insanımızı kaybettik. 6 Şubat 2023’te depremin hemen ardından dernek binamız üyelerimiz ve Adanalılara açılmıştı.

Depremin yıldönümünde de üyelerimize deprem, yangın ve ilk yardıma yönelik bilgi verilen seminer düzenlerken, Hatay’daki ilkokul öğrencilerine de dokunuş yapmayı amaçladık.

Bu anlamlı seminerimize destek veren Çukurova GİAD Kadın Platformu’nun tüm üyelerine, anlatımlarıyla bizleri bilgilendiren üyemiz sayın Gizem Geylani, sayın Can Eren ve sayın Hamit Taş’a, verdikleri desteklerden ötürü Çukurova GİAD Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.

6 Şubat’ta yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken, böyle bir felaketi ülke olarak bir daha yaşamamayı temenni ediyorum” dedi.