20 Haziran 2024 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / GENCO ERKAL, ADANALILAR LA BULUŞTU…

GENCO ERKAL, ADANALILAR LA BULUŞTU…

Yılların öyküsünün anlatıldığı “İnsanlarım” adlı eser Genco Erkal’ın uyarlamasıyla tiyatro severlerle buluştu. Bugüne kadar 300 aşan sayıda sergilenen oyunun kurgusu içerisinde; Memleketimden İnsan Manzaraları, Kuvayı Milliye Destanı, Taranta Babu’ya Mektuplar, Şeyh Bedrettin Destanı’nından bölümlerin yanı sıra Nazım’ın Bursa Cezaevindeyken yazdığı mektup ve şiirler yer alıyor.

İzleyicilerin zaman zaman duygulandığı, zaman zaman öfkelendiği, zaman zaman da neşelendiği gözlenen gösteri, Adanalı Tiyatro Severler tarafında defalarca ayakta alkışlandı.Sanatçılar mücadele kaynağımızdır.Programı başından sonuna kadar izleyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar; Genco Erkal gibi bir sanatçı ile Nazım Hikmet gibi dev bir şairin eserinin Adana’da sergilenmesi bizleri onurlandırmıştır. Sayın Genco Erkal’ı Adana’mızda görmek bizler için gurur vericidir. Sanatı ve sanatçıyı yok sayan hatta içine tükürürüm diyen bir anlayışın iktidarda olduğu bir dönemde; Genco Erkal gibi sanatçılarımızın, Nazım Hikmet gibi şairlerimizin eserleri bizler için mücadele kaynağı olmuştur. Büyük Usta Nazım’ı saygıyla anıyor, Sayın Genco Erkal’ı bir kez daha kutluyorum; iyi ki varsınız, dedi.Etkinlikler devam edecek.Cumhuriyetin 91. yıl kutlama programının devam ettiğini ifade eden Zeydan Karalar;29 Ekim Çarşamba günü büyük halk şölenine hazır olun, gençlerin sevgilisi grup “Gripin” ile herkesin sevgilisi Selda Bağcan Uğur Mumcu Meydanında bizlerle birlikte olacak. 29 Ekim günü saat 17.00 da Atatürk Parkında toplanacak on binlerle birlikte meşaleler, marşlar eşliğinde Uğur Mumcu alanına yürüyeceğiz. Ve alanda yüz binlerle grup Gripin ile Selda Bağcan’a eşlik edeceğiz. Bu şölene, bu coşkuya bütün Adana davetlidir. Adana’dan yükselen ses birilerinin kulaklarını tırmalayacak bundan emin olun dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir