22 Eylül 2023 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Gelecek Partisi’nden ÇGC’ye ziyaret…

Gelecek Partisi’nden ÇGC’ye ziyaret…

Gelecek Partisi İl Başkanı  Volkan Akyüz beraberinde Başkan Yardımcıları Av.Yusuf Pozan, Taliha Çetin, Mürüvvet Akdoğan, İrfan Sayar, Sarıçam İlçe Başkanı Ali Kurumoğlu ile birlikte Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

İl Başkanı Volkan Akyüz ziyarette yaptığı konuşmada Gelecek Partisi olarak tüm teşkilatlarla birlikte yerel seçim çalışmalarına start verdiklerini belirterek, ülke genelinde ilkesel olarak Gelecek Partisi logosu ve Gelecek Parti ismiyle seçimlere gireceklerini ifade ederek, toplumun tüm kesimleriyle birebir görüşmeler yaparak en iyi adayı belirleyip, seçimlerden başarıyla çıkmak istediklerini dile getirdi.

Yerel seçimlerde aday isimlerinin en az siyasi parti isimleri kadar önemli olduğunu, bazı bölgelerde aday isimlerinin daha çok öne çıktığını dile getiren Akyüz; Gelecek Partisi genel merkezinin belde belde, ilçe ilçe ve il il analiz yaptırdığını, her il ve ilçe için değerlendirmeler yaptığını belirterek, ittifaklara sıcak baktıklarını ancak ilkesel olarak kendi logo ve Gelecek Partisi ismi ile seçime girmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de yaptığı konuşmada; her siyasi oluşuma eşit mesafede olduklarını, yerel seçimlerin demokrasi şöleni şeklinde geçmesini arzu ettiklerini belirterek, Adana’nın çözüm bekleyen bir çok sorunu bulunduğunu, sorunların çözümü noktasında projelerin ön plana çıkacağını, halkın sandığa yansıtacağı iradesine saygı duyulması gerektiğini dile getirdi.

Basın çalışanlarının bir çok sorunla karşı karşıya olduğunu, ekonomik kriz nedeniyle zor günler yaşadığını, özlük haklarının bulunmadığını, Anadolu’da bir çok gazetenin kapandığını dile getirerek, “Özellikle yerel basının nefes alma imkanı kalmadı, soluğu kesildi. Ekonomik krizin yükünü sırtında taşıyan yerel basın, bir yandan istihdam yaratırken diğer yandan da ülke ekonomisine katkı koyuyor. Ancak artan maliyetler karşısında sürdürülebilirlik imkanı kalmadı. Ekonomik krizin yanı sıra; Tasarruf Genelgesi başta olmak üzere son dönemde gündeme gelen Basın İlan ve Aracılık Reklamı Alma Şartları’nı düzenleyen genelgeler de; Yerel basının hayat damarlarını koparmaktadır. Meslektaşlarımız zor günler yaşamaktadır. Özellikle yerelin sorunlarının gündeme getirilmesi, çözümü noktasında halkın sesi ve görüşünün yer bulduğu platformlar olması sebebiyle Yerel Basın; çok daha ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle desteklenmesi ve yaşatılması önem taşıyor” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Esrarengiz ilan görenleri hayrete düşürdü…

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeni Baraj Mahallesi’nde yaşanan olayda kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından …

CHP’li Bulut: Büyüyerek, güçlenerek, yenilenerek yolumuza devam edeceğiz…

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Ceyhan’da üye katılım töreninde partililerle bir araya geldi. Cumhuriyet Halk …

LÖSEV’DEN, 25. yıl kutlamasında müjde…

   Ünlü sanatçı Sıla Gençoğlu ve Lösemili Çocuklar Korosu’nun sahne performanslarıyla göz doldurduğu gecede iş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir