20 Ağustos 2019 , Salı
Ana Sayfa / Çevre / DÜNYA BELEDİYELER BİRLİĞİ ADANA’DA TOPLANACAK…

DÜNYA BELEDİYELER BİRLİĞİ ADANA’DA TOPLANACAK…

Dünya Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Akıllı Şehirler ve İnovasyon Toplantısı, Adana Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak.

Dünya Belediyeler Birliği (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı ile Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi, Adana Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, 19-20 Aralık 2014 tarihlerinde, Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek. Toplantıya 26 ülkeden 200 civarında belediye başkanının katılması bekleniyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, etkinliğin Adana’da belediyecilik açısından çıtanın yükselmesine katkı koyacağını söyledi. Böylesine kapsamlı bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük heyecan yaşadıklarını kaydeden Başkan Sözlü, “Adana’da iki gün boyunca konsey ortak toplantısının dışında çeşitli bilimsel oturumlar gerçekleştirilecek. Akıllı Şehirler ve İnovasyon Zirvesi başlığıyla Akıllı Şehirlerde Aydınlatma Uygulamaları, Akıllı Çevre ve Yenilenebilir Enerji, e-Belediyecilik, Yerel Yönetimlerde Şeffalık ve Hesap Verebilirlik, Akıllı İletişim Teknolojileri, Akıllı Trafik Sistemleri, Coğrafi Bilgi Sistemlerinin Kullanımı, Yerel Yönetimlerde Yenilikçi Uygulamalar konularında oturumlar yapılacak. Toplantının, Adana’da belediyecilik çıtasını yükselteceğine yürekten inanıyorum.” dedi

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Tarihi evde yangın…

Ceyhan’da, eski binaların bulunduğu alanda çıkan yangında tarihi ev küle döndü. Alınan bilgiye göre, Ceyhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + twelve =