20 Haziran 2024 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Düdükleriyle Afet Bilinci Kazandılar!

Düdükleriyle Afet Bilinci Kazandılar!

Kozan’da kurulan Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) minik ziyaretçilerini ağırladı. 100. Yıl Anaokulu öğrencilerine AKOM’da deprem ve afet sırasında yapılması gerekenler konusunda eğitimi verildi. AKOM’da afet kurulunun koltuklarına geçen minikler deprem, sel ve afet anında yapılması gerekenler konusunda hazırlanan sinevizyon gösterimi ile “Çök Kapan, Tutun” tatbikatını gerçekleştirdi. AKOM Müdürü Ali Güven, öğrencilerle afet farkındalığı için bir araya geldiklerini kaydederek “AKOM’u 6 Şubat depreminin ardından Kozan Belediyesi öncülüğünde kurduk. Türkiye’de 16. merkez olduk. Teknik ve donanım olarak afet öncesi ile sonrası için çalışmalar yapıyoruz. Afet öncesi tedbirler ile ilçemizdeki eksiklikleri önceden tespit ve müdahalesine destek oluyoruz. En son 25 Temmuz’da depremin merkezi olan Minnetli’de konteyner kurulumunu sürdürüyoruz. Bugünde miniklerimiz ile bir araya geldik” dedi.

100. Yıl ilköğretim Okulu öğrencilerinin ziyaret ettiği merkezde minikler çök kapan tutun tatbikatını yaparken deprem, yangın ve kazalara karşı bilinçlendirildi.

Öğrenciler merkezde depreme karşı bilgilendiklerini ifade etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir