23 Ekim 2020 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Dolu Ve Yağış Adana Çiftçisini Üzdü…

Dolu Ve Yağış Adana Çiftçisini Üzdü…

İncelemelerde bulunarak çiftçilerle görüşen Adana Çitfçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, Seyhan ilçemize bağlı, Camuzcu, Kayışlı, Karayusuflu, Çaputçu ve Köylüoğlu Mahallelerinin de içinde yer aldığı bölgede 23 Mayıs günü saat 13.30 sularında şiddetini artıran yağış ve dolunun çiftçiyi üzdüğünü ve tabi bir afetin söz konusu olduğunu bildirdi.
20 BİN DEKAR ALANDA ZARAR OLUŞTU
Yaklaşık 20 bin dekar alanda aşırı yağış ve doludan kaynaklı ciddi bir zarar oluştuğunu vurgulayan Başkan Doğru, “Zarar gören tarım alanlarındaki ürünleri ciddi bir masrafla hasat aşamasına getiren üreticilerimiz zor durumdalar. Ekili ürünlerdeki zararın yaklaşık %30-80 civarında olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.
Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, tarımsal faaliyetlerin adate doğa ile bir savaş olduğunun bir kez daha görüldüğüne dikkati çekerek, oluşan zarar nedeniyle zor durumda kalan çiftlilerin destek beklediğini ifade etti.
Doğru, zirai kredi vadelerinin uzatılması ve çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden destek beklediklerini vurguladı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Polisten, maske, mesafe, kadına şiddet ve dolandırıcılık uyarısı…

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri vatandaşları maske, mesafe, kadına şiddet ve dolandırıcılık konusunda bilgilendirip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir