21 Temmuz 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Dilencilerden yeni taktik…

Dilencilerden yeni taktik…

Seyhan İlçesi İnönü Caddesi’nde, yanındaki erkek çocukla dilenen kadının halinden şüphelenen vatandaşlar, Seyhan Belediyesi Zabıta ekiplerine ihbarda bulundu. Adının Hatice Y. olduğu belirlenen kadın yanındaki çocuğu da alıp kaçtı. Zabıta ekipleri ise, 300 metre ilerde aynı hasta yöntemiyle dilenen ve Hatice Y.’nin kardeşinin eşi olduğu belirlenen Fatma Y.’yi yakaladı. Yapılan incelemede kadının sonda torbasının borusunu beline doladığı, torbaya da ‘kanlı idrar’ görümü sağlamak için kola doldurduğu anlaşıldı.
Seyhan Belediyesi Çevre Koruma-Kontrol Müdürlüğü’nde görevli Dr. Günay Matyar’ın muayene ettiği Fatma Y.’nin sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Fatma Y.’ye idari para cezası kesilip, Kozan’a gönderildi.

Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürü Ercan Kandemir, Fatma Y.’nin dilenciliği alışkanlık haline getiren biri olduğunu belirterek şöyle dedi:
“Sonda ile dilenen bir kadın olduğu yönünde bir ihbar aldık. Arkadaşlarımız alıp belediyeye getirdi. Kendisiyle yaptığımız görüşmede dilenciliği alışkanlık haline getirdiğini, sondanın da bir düzenek olduğunu beyan etti. Hakkında yasal işlem yapıp Kozan’a gönderdik. Fatma Y.’nin eşi de dilencilik yapıyormuş. geçimlerini böyle sağlıyorlarmış.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kendilerini MİT elemanı olarak tanıtıp 70 bin lira dolandırdılar…

kendilerini MİT elemanı ve komutan olarak tanıtıp 2 kişiden iş vaadi ve kamu kurumundaki işlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =