19 Ekim 2019 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Dilencilerden yeni taktik…

Dilencilerden yeni taktik…

Seyhan İlçesi İnönü Caddesi’nde, yanındaki erkek çocukla dilenen kadının halinden şüphelenen vatandaşlar, Seyhan Belediyesi Zabıta ekiplerine ihbarda bulundu. Adının Hatice Y. olduğu belirlenen kadın yanındaki çocuğu da alıp kaçtı. Zabıta ekipleri ise, 300 metre ilerde aynı hasta yöntemiyle dilenen ve Hatice Y.’nin kardeşinin eşi olduğu belirlenen Fatma Y.’yi yakaladı. Yapılan incelemede kadının sonda torbasının borusunu beline doladığı, torbaya da ‘kanlı idrar’ görümü sağlamak için kola doldurduğu anlaşıldı.
Seyhan Belediyesi Çevre Koruma-Kontrol Müdürlüğü’nde görevli Dr. Günay Matyar’ın muayene ettiği Fatma Y.’nin sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Fatma Y.’ye idari para cezası kesilip, Kozan’a gönderildi.

Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürü Ercan Kandemir, Fatma Y.’nin dilenciliği alışkanlık haline getiren biri olduğunu belirterek şöyle dedi:
“Sonda ile dilenen bir kadın olduğu yönünde bir ihbar aldık. Arkadaşlarımız alıp belediyeye getirdi. Kendisiyle yaptığımız görüşmede dilenciliği alışkanlık haline getirdiğini, sondanın da bir düzenek olduğunu beyan etti. Hakkında yasal işlem yapıp Kozan’a gönderdik. Fatma Y.’nin eşi de dilencilik yapıyormuş. geçimlerini böyle sağlıyorlarmış.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

2 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi…

Polis, 2 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirdi. Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir