19 Mayıs 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Dilencilerden yeni taktik…

Dilencilerden yeni taktik…

Seyhan İlçesi İnönü Caddesi’nde, yanındaki erkek çocukla dilenen kadının halinden şüphelenen vatandaşlar, Seyhan Belediyesi Zabıta ekiplerine ihbarda bulundu. Adının Hatice Y. olduğu belirlenen kadın yanındaki çocuğu da alıp kaçtı. Zabıta ekipleri ise, 300 metre ilerde aynı hasta yöntemiyle dilenen ve Hatice Y.’nin kardeşinin eşi olduğu belirlenen Fatma Y.’yi yakaladı. Yapılan incelemede kadının sonda torbasının borusunu beline doladığı, torbaya da ‘kanlı idrar’ görümü sağlamak için kola doldurduğu anlaşıldı.
Seyhan Belediyesi Çevre Koruma-Kontrol Müdürlüğü’nde görevli Dr. Günay Matyar’ın muayene ettiği Fatma Y.’nin sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Fatma Y.’ye idari para cezası kesilip, Kozan’a gönderildi.

Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürü Ercan Kandemir, Fatma Y.’nin dilenciliği alışkanlık haline getiren biri olduğunu belirterek şöyle dedi:
“Sonda ile dilenen bir kadın olduğu yönünde bir ihbar aldık. Arkadaşlarımız alıp belediyeye getirdi. Kendisiyle yaptığımız görüşmede dilenciliği alışkanlık haline getirdiğini, sondanın da bir düzenek olduğunu beyan etti. Hakkında yasal işlem yapıp Kozan’a gönderdik. Fatma Y.’nin eşi de dilencilik yapıyormuş. geçimlerini böyle sağlıyorlarmış.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir