4 Ekim 2021 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Demirtaş, çiftçi ile bayramlaştı…

Demirtaş, çiftçi ile bayramlaştı…

Bayram kutlaması kapsamında ziyaretlerini sürdüren Vali Demirtaş, buğday hasadı gerçekleştiren çiftçilerle tarlada bir araya gelerek hasbihal etti. Emeklerini toprakla harmanlayarak insanlığın gıda ihtiyacını karşılayan üreticilere hayırlı bayramlar dilediğini ifade eden Vali Demirtaş, “Tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak evine, ilimize ve ülkemize üretimle destek veren çiftçilerimiz her türlü takdiri hak etmektedir.” dedi.

Ülkemizin en bereketli topraklarına sahip ilimizde yılda en az iki ürün alınabildiğine değinen Vali Demirtaş, iklim koşullarının ve toprak yapısının uygunluğu sayesinde Adana’nın buğday üretiminde de öncü şehirlerden biri olduğunu belirtti. Bu yıl Adana’da yaklaşık olarak 1.600.000 da alana buğday eken çiftçilerin, 750 bin ton civarında ürün almayı hedeflediğini aktaran Vali Demirtaş, “Devletimiz tarafından ruhsatlandırılan bitki koruma ürünlerinin doğru dozda ve doğru zamanda uygulanması sonucunda bu yıl da buğday kalitesi ve veriminin yüksek olacağını değerlendirmekteyiz. Bu dönem zarfında uygulanması gereken doğru yöntemler konusunda çiftçilerimizi bilinçlendirmek ve böylece tarımsal verimi arttırmak amacıyla kurumlarımızla koordineli bir şekilde bazı çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bununla beraber görevli ekiplerimiz buğday alanlarının ana zararlılarının takibini başarılı bir şekilde yapıyor. Bu çalışmalarımız hasat sonuna kadar devam edecek.” dedi.
Emekleriyle toprağı yoğuran tüm çiftçilere bereketli hasatlar dilediğini ifade eden Vali Demirtaş, ziyareti sırasında tarlada hasat makinesi sürerek üreticilerin her daim yanında olacakları mesajını verdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nın 97’nci yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir