Ligde üst üste aldığı mağlubiyetlerle geçen hafta 13. sıraya kadar gerileyen Çukurova’nın Sultanları, yeni göreve başlayan başantrenör Ataman Güneyligil nezaretinde çıktığı Karayolları maçında salondan galibiyetle ayrıldı.

Avrupa hedefiyle başladığı sezonun ilk 7 haftasında bir galibiyeti ve 6 mağlubiyeti olan Çukurova’nın Sultanları, TVF Ziraat Bankart Voleybol Salonu’nda karşılaştığı Karayolları maçının ilk setini 25-21, 2. seti de yine 25-21 kaybetti. 3. seti 22-25 alan Çukurova’nın Sultanları, hızlı başladığı ve sıkı mücadeleye sahne olan 4. seti de 22-25 kazanarak, galibiyet umutlarını artırdı. Karşılaşmanın yüksek tempolu geçen 5. ve son setini ise 15-11 alan Çukurova’nın Sultanları, bu skorla ligde 2. galibiyetini aldı.

 

Ligde gösterdiği başarısızlıklar üzerine başantrenör Mustafa Umut Uysal’ın yerine Ataman Güneyligil’in göreve getirildiği Çukurova Belediyesi Spor Kulübü’nün Ankara’daki bu galibiyeti, taraftarlarını sevindirdi.

Çukurova’nın Sultanları gelecek haftalarda Beşiktaş, Türk Hava Yolları ve Galatasaray takımları ile karşılaşmalar yapacak.