12 Aralık 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Çukurova’da halk günleri başladı başladı…

Çukurova’da halk günleri başladı başladı…

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in, talep üzerine yaz boyunca her ayın son cuması yaptığı Halk Günleri haftalığa dönerek yeniden başladı.
Orhan Kemal Kültür Merkezi’ne girişinde alkışlarla karşılanan Başkan Çetin, 2.5 yıllık belediye başkanlığı sürecini değerlendirdi. Çukurova Belediyesi’nin sadece Adana’da değil, tüm Türkiye’de konuşulan bir belediye olmasını başardıklarını ifade eden Çetin, “2.5 yıl boyunca halkla hep iç içe olduk. Gece gündüz demeden çalıştık. Sosyal belediyecilik anlamında ilklere imza attık ve görev süremizin yarısını tamamladığımız bu süreçte çok başarılı işler yaptık. Uyum sürecini kısa bir süre içinde atlatıp, 7’nci aydan itibaren açılışlar yapmaya başladık. Projelerimizi adım adım hayata geçirdik. 4 ayrı kamuoyu araştırmasından çıkan sonuçlar da, başarımızı ortaya koyuyor. Görev süremizin kalan kısmı çok daha iyi olacak. Daha çok sahalarda, daha çok halkın içinde olacağız” dedi. Proje kitapçığında yer alan bütün vaatleri yerine getirdiklerini ve getireceklerini vurgulayan Çetin, “Biz önce hakka sonra halka güvenip bu yola çıktık. Biz birşey vaat ettiysek yaparız. Size vaat ettiğimiz tüm sözleri ve projeleri yerine getireceğiz. Bizi izlemeye devam edin” diye konuştu.

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediyenin klasiği haline gelen ‘Halk Günü’ne katılan vatandaşlarla, yakın dönemde hayata geçecek projelerin bir kısmını da paylaştı. 4 Ekim Salı Günü saat 17.30’da yapımı tamamlanan Hasan Balıkçı Parkı ve Emekli Dinlenme Evi’nin açılışını yapacaklarını ifade eden Çetin, şu bilgileri verdi:
“Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerinden olan Emekli Dinlenme Evlerimizi ihtiyaç duyulan her mahallede yapmaya devam ediyoruz. Yakın zamanda temalı parklarımızın açılışını da yapacağız. Satrançla ilgilenen vatandaşlarımızın etkinlik ve turnuvalar düzenleyebileceğimiz satranç temalı park, vatandaşlarımızın ailesi ile birlikte güzel vakit geçirebilecekleri mangal temalı parkımız olacak.Bülent Ecevit Sanat Parkı ile de Sayın Bülent Ecevit’in adını yaşatacağız.”

GASTRONOMİ PAZARI İÇİN TEŞEKKÜR
Açılışın ardından söz alan vatandaşların çoğunun, Başkan Soner Çetin’e ve ekibine yönelik övgü dolu konuşmaları dikkat çekti. Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, yapımı devam eden ve kısa sürede faaliyete geçecek Gastronomi Pazarı için Başkan Çetin’e teşekkür ederek plaket verdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan Nehri çevresinde rekreasyon çalışmaları başladı…

Ceyhan Belediyesi tarafından Ceyhan Nehri çevresinde iyileştirme ve yeşil alan çalışmaları başlatıldı. Atatürk Mahallesi Dr. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir