27 Ocak 2022 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Çocuklarınızı Spora Yönlendirin…

Çocuklarınızı Spora Yönlendirin…

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, spor yapan çocukların başta uyuşturucu olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzak durduğunu söyledi.

“SPOR YAPMAYA TEŞVİK EDİN”

Başkan Soner Çetin, Huzurevleri Mahallesi’ndeki Park Arena Spor Kompleksi’nde Altınordu Futbol Okulu öğrencileri ve aileleriyle kahvaltıda biraraya geldi. Özellikle sporcu çocukların ailelerine seslenen Başkan Çetin, “Spor yapan çocuklar kötü alışkanlıklardan uzak duruyor. Yetkililerden aldığımız bilgilere göre uyuşturucu kullanma yaşı 9-10’a kadar düşmüş. Çok üzücü bir durum. Mesleğim gereği bu tür suçlarla mücadele etmiş biriyim. Uyuşturucu sorunu sadece polisiye önlemlerle çözülemez. Ailelere de görev düşüyor. Sizlere tavsiyem çocuklarını spor yapmaya teşvik edin. Spor yapan çocuk kötü alışkanlıklardan uzak durur” dedi.

“SPOR İMKANI SAĞLIYORUZ”

Çukurova Belediyesi olarak çocukların kültür sanat ve bilimler çalışmalar yapması için fırsatlar sağladıklarını, çeşitli çalışmalara sponsor olduklarını anlatan Başkan Soner Çetin, “Üniversitede sponsor olduğumuz bir araç TÜBİTAK yarışmasında Türkiye birincisi, diğer araç da dünya dördüncüsü oldu. Biz belediye olarak spor yapmak isteyen çocuklarımızı önemli imkanlar sunduk; tenis kortu, basketbol, voleybol sahası, futbol sahayı yaptık. Ayrıca engellilerin spor yapması için de imkan sağladık. İçlerinden şampiyonlar çıktı” şeklinde konuştu.

Başkan Çetin, kahvaltı sonrası ailelerle sohbet etti, çocuklarla vakit geçirdi ve kadın takımlarının maçının başlama vuruşu yaptı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Evinde mahsur kalan yaşlı kadın kurtarıldı…

Kozan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle kırsal mahalledeki evinde mahsur kalan yaşlı kadın kurtarıldı. Evinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir