22 Eylül 2023 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / ÇIRÇIR FABRİKASI SANATLA YENİDEN HAYATA DÖNÜYOR…

ÇIRÇIR FABRİKASI SANATLA YENİDEN HAYATA DÖNÜYOR…

Adana’nın tarihi ve kültürel mirasını sahip çıkan Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi’nin, eski Çırçır Fabrikası’nı Seyhan Sanat Merkezi’ne dönüştürme çalışmaları hızla sürüyor. Eylül ayında tamamlanması planlanan restorasyon ve yenileme çalışmalarının ardından Adana, farklı sanat etkinliklerinin aynı anda yapılabildiği bir merkeze kavuşacak.

KENTİN SANAT MERKEZİ İHTİYACINI KARŞILAYACAK

1950’li yıllarda inşa edilen ve uzun yıllar boyunca kent ekonomisine katkıda bulunduktan sonra faaliyetleri durduğu için atıl hale gelen Çırçır Fabrikası Seyhan Belediyesi tarafından kamulaştırıldı. Başkan Akif Kemal Akay’ın kültür ve sanat kenti Seyhan hedefi doğrultusunda “Seyhan Sanat Merkezi”ne dönüştürülmek üzere 29 Aralık’ta temeli atılan Çırçır Fabrikasında sona doğru yaklaşıldı. Eylül ayında tamamlanıp hizmete açılması planlanan Seyhan Sanat Merkezi, kentin büyük bir eksikliğini tamamlayacak.

AYNI ANDA FARKLI ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

İki ayrı yapıdan oluşan Sanat Merkezi’nde taş bina içerisinde konser salonu, defile, sergi ve benzeri amaçlarla kullanılacak çok amaçlı bir salon, diğer bina ise 7 farklı atölyeyi barındıran bir yapı olarak sanatseverlere hizmet verecek.

YAZLIK SİNEMA NOSTALJİSİ DE YAŞATILACAK

Merkezin açık alanı da başta yazlık sinema gösterimleri olmak üzere farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak.

KÜLTÜR-SANAT ETKİNLERİNİN KALBİ BURADA ATACAK

Seyhan Sanat Merkezi, kentin sanat ve kültür ihtiyacını karşılayacak kapasitesiyle Adana’nın gözbebeği olacağını dile getiren Başkan Akay, “25 Milyonluk yatırımla Adana’ya yakışan bir sanat merkezini kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki ay açılışını gerçekleştirmeyi planladığımız Seyhan Sanat Merkezi, Adana’da kültür sanat etkinliklerinin kalbinin attığı bir merkez haline gelecek. Adana’mıza hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Siyasetimizi Allah’ın rızası kulun duasını almak için yapıyoruz..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimlerden sorumlu Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Adana il binasında …

Esrarengiz ilan görenleri hayrete düşürdü…

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeni Baraj Mahallesi’nde yaşanan olayda kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından …

CHP’li Bulut: Büyüyerek, güçlenerek, yenilenerek yolumuza devam edeceğiz…

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Ceyhan’da üye katılım töreninde partililerle bir araya geldi. Cumhuriyet Halk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir