25 Eylül 2021 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / CHP’li Atay,İstanbul Sözleşmesi için konuştu…

CHP’li Atay,İstanbul Sözleşmesi için konuştu…

CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, İstanbul Sözleşmesi’nin gece yarısı kararnamesi ile feshedilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye, İstanbul Sözleşmesi’nden ayrıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan kararda şu ifadeler yer aldı: “Türkiye Cumhuriyeti adına 11/5/2011 tarihinde imzalanan ve 10/2/2012 tarihli ve 2012/2816 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile onaylanan Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin Türkiye Cumhuriyeti bakımından feshedilmesine, 9 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 3’üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.”

“AKP GENEL BAŞKANININ KARARNAMESİNİ YOK SAYIYORUZ”

CHP Çukurova İlçe Başkanı Av. Remzi Ümit Atay, gece yarısı kararnamesine tepki gösterdi. Kararnameyle ilgili darbe benzetmesi yapan Başkan Atay, “Hiçbir devlet ciddiyeti olan ülke veya hükümet, bu denli önemli ve hayati meselelerle ilgili gecenin bir yarısı karar almaz, alamaz. Milletinden gizli saklı iş tutmanın anlamı nedir? İstanbul Sözleşmesi’ne gece yarısı darbe yapılmıştır. Bu darbe aynı zamanda kadınlara, çocuklara ve hukuka yapılmıştır. İstanbul Sözleşmesi’nin feshine ilişkin AKP Genel Başkanının kararnamesini yok sayıyoruz!” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki kız, barakada bulundu…

Karaisalı ilçesinde 40 yaşındaki orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki lise öğrencisi, jandarma tarafından bulundu. Orman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir