4 Ekim 2021 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / CHP İl Örgütü Ceyhan’da…

CHP İl Örgütü Ceyhan’da…

CHP Adana İl Örgütü İlçe ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Ceyhan İlçe Başkanlığını ziyaret eden Mehmet Çelebi ve yönetimi, Ceyhan İlçe Başkanı Fikret Cirit, yöneticiler ve partililer tarafından karşılandı.
Belediye Başkanı Hülya Erdem ve belediye meclis üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda, İl Başkanı Mehmet Çelebi, Ceyhan örgütüne ve partililere hitap etti. Tüm üyelerin birlik ve beraberlik içinde CHP’nin iktidar mücadelesine odaklanmaları gerektiğini vurgulayan Çelebi, yaptığı konuşmanın ardından partililerin görüşlerini dinleyip, sorularını cevapladı. İlçe Başkanı Fikret Cirit’in de çalışmalarını anlattığı toplantı sonrası, İl Başkanı Mehmet Çelebi ve İl Eğitim Sekreteri Zerrin Filazi parti içi eğitimlerini başarı ile tamamlayan üyelere sertifikaları verdi.

TÜRKİYE CHP İKTİDARINDA NEFES ALACAK
İlçe Başkanlığında yapılan toplantı sonrası, sokakta vatandaşlarla, çarşıda esnafla bir araya gelen Çelebi ilçe ziyaretlerini sürdüreceğini ve tüm parti örgütlerinin sürekli halkın içinde olacağını ifade etti. Gittikleri her yerde benzer sorunlarla karşılaştığını belirten Çelebi sözlerine şöyle devam etti; ‘’Ülkemiz birçok alanda farklı sorunlarla boğuşuyor. Bu sorunların başını, işsizlik, yoksulluk, geçim sıkıntısı ve adaletsizlik çekiyor. Her birimiz ailemizde, yakınımızda, kendimizde bu sorunları bizzat yaşıyoruz. Neredeyse her evde bir işsiz var, ülke genelinde işsizlerimizin sayısı 10 milyonu aşmış durumda. İş aramaktan vazgeçmiş, umutlarını yitirmiş 1 milyon yurttaşımız cabası. Vatandaşlarımız hayat pahalılığından şikayetçi, faturalar ödenemiyor, tencereler kaynamıyor, çarşıda, pazarda poşetler dolmuyor. Cumhuriyet tarihi boyunca vatandaşlarımız böyle bir geçim sıkıntısı yaşamamıştı. 2002 yılında sadece 5 milyon olan icra dosyası sayısı, bugün 25 milyona ulaştı. İnsanlarımız borç batağında, çiftçilerimiz emeğinin karşılığını alamıyor, esnaflar kepenk kapatıyor, emekliler geçinemiyor. Her gün ayrı bir yerde 2021 yılının Türkiye’sinde çöp konteynerlarından, pazar artıklarından beslenen insanlarımızı görüyoruz. İnsanlarımız böyle yaşamayı hak etmiyor. Tek adam yönetiminin ülkemizi getirdiği bu durum artık herkes tarafından net olarak görünüyor. Ülkemiz ancak partimizin çözüm önerilerinin hayata geçmesi ile nefes alacaktır. Yani ülkemiz CHP İktidarında nefes alacaktır. Her şeyi ben bilirim, ben yaptım oldu anlayışı ile geldiğimiz durum ortadadır. Her yerde söylüyoruz AKP iktidarının ülkemize zarardan başka verebileceği bir şey kalmamıştır.
CHP’li BELEDİYELER GÜVEN VERİYOR

CHP’li belediyeler halkımıza güven veriyor. Gerek Büyükşehir belediyemiz, gerekse ilçe belediyelerimiz adeta hizmet yarışı içindeler. Vatandaşımız ezberlerden, ön yargılarından kurtuluyor, bunu gittiğimiz yerlerde görüyoruz. Geçmişte farklı partilere oy veren yurttaşlarımız da bunu görüyor. Belediye başkanlarımız hizmetin partisi olmaz anlayışı ile çalışıyor. Olağanüstü zor şartlarda, maddi sıkıntılara rağmen belediyelerimiz kaynaklarını vatandaş için kullanıyor ve fark yaratan hizmetler üretiyor. Hepsini kutluyoruz ve var gücümüzle destekliyoruz. Belediyelerimizin sunduğu hizmetlerin bir bölümünü partimizin sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladık ve devam edeceğiz. Tüm belediyelerimizin neler başardığını rakamlarla halkımıza anlatacağız. Parti örgütlerimiz de kendi çalışmalarına devam edecek. Parti örgütlerimiz, belediyelerimiz, üyelerimiz, oydaşlarımız ve ittifaklarımız ile birlikte omuz omuza yolumuza devam edeceğiz. Halkımızın yerelde partimize verdiği yetkiyi en doğru biçimde kullanarak genel iktidarımızın yetkisini de yine halkımızın iradesi ile alacağız.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nın 97’nci yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir