16 Haziran 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / ÇGC yönetim kurulu üyeleri Atatürk Anıtı’na çelenk koydular…

ÇGC yönetim kurulu üyeleri Atatürk Anıtı’na çelenk koydular…

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve Büyük Zafer’in 101.Yıldönümü nedeniyle; Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanvekili Sefa Saygıdeğer ve Yönetim Kurulu üyeleri; Atatürk Anıtı’na çelenk koyup, saygı duruşunda bulundu.

ÇGC Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanvekili Cafer Esendemir’in TGF Toplantısı nedeniyle şehir dışında olmasından dolayı katılamadığı etkinlikte; hazırlanan basın açıklamasını Başkanvekili Saygıdeğer okudu.

Gazetecilerin özgürlük ve bağımsızlık tutkusunun hiçbir zaman bitmeyeceğini söyleyen ÇGC Başkanvekili Saygıdeğer şunları söyledi:

“Değerli meslektaşlarım,

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılında yüce Ata’mızın huzurunda hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Bildiğiniz gibi 26 Ağustos 1922’de büyük önder Atatürk’ün başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz’la düşman kuvvetlerine vurulan darbe; 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle amacına ulaşmıştır. Bu yönüyle 30 Ağustos, takvimlerde yer alan sıradan bir tarih değil, Türk Milleti’nin yedi düvele rest çektiği ve dünya savaş tarihine altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferdir.

Yaşadığı bütün maddi yoksulluğa ve silah yoksunluğuna rağmen etle tırnak gibi kenetlenen Yüce Türk halkı, söz konusu özgürlük ve bağımsızlık olunca restini çekmiş ve düşmanlarını denize dökmeyi başarmıştır.

İşte bu özgürlük ve bağımsızlığın kıymeti iyi bilinmelidir. Hür doğup hür yaşamanın değeri iyi bilinmelidir. Vatanın birliği ve bütünlüğü konusunda canını seve seve veren atalarımızın bu fedakarlığı iyi bilinmelidir.

Yüce Türk Milletine sadece kutsal vatan topraklarını değil eşi benzeri olmayan bir milli egemenlik ruhunu da miras bırakan atalarımızın izinden gidiyor, onların bıraktığı emanete tüm varlığımızla sahip çıkıyoruz. Dünya tarihinin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından birisi olan, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve onun silah arkadaşlarının komutasında aziz milletimizin topyekûn fedakarlığı ve kararlılığı ile kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun,

Paşamızın da dediği gibi ilelebet payidar kalacağız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve isimsiz kahramanları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Ruhları şad olsun.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir