25 Temmuz 2021 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / ÇGC, 46.yılını buruk kutluyor…

ÇGC, 46.yılını buruk kutluyor…

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, 15 Nisan 1975’te Çoban Yurtçu ve arkadaşları tarafından kurulan ÇGC’nin bu günlere gelmesinde emeği geçenleri takdirle andıklarını belirterek, koronavirüsten dolayı ağır yara alan sektörün ayakta kalma mücadelesi vermesinden büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

Esendemir, “Geçmişten bu güne cemiyetimizin başkanlığını üstlenen Erdoğan Varol, Kurtar Çakın, Çetin Yiğenoğlu ve Tamer Ünal’a, kuruluş günümüzden bu yana yönetim kurullarında görev alan arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Onlardan aldığımız bayrağı daha yukarılara taşımak için her zamankinden daha çok çalıştığımızı vurgulamak istiyoruz” dedi.

Son zamanlarda koronavirüse yakalanan gazeteci sayısının arttığını ve bazı gazetecilerin de yaşamını yitirdiğini anlatan Esendemir, “Çukurova Gazeteciler Cemiyeti olarak bu zor süreçte meslektaşlarımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Başta gıda paketleri olmak üzere belli periyotlarla maske, eldiven ve dezenfektan temin edip dağıtımını sağladık.

Yerel yönetimlerle yaptığımız istişareler sonucu medya kuruluşlarımızın ofislerinin dezenfekte edilmesine yardımcı olduk. Sokağa çıkamayan 65 yaş üstü basın çalışanlarıyla irtibat halinde olarak ihtiyaçlarının teminine gayret gösterdik. Bu zor günlerin biteceğine, yeniden bir araya gelip kucaklaşacağımız güzel günlere olan inancımızı koruyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde, dayanışma ruhuyla bu kötü günleri de geride bırakacağımıza olan inancımız tamdır. Bu süreçte izolasyonu sağlamak, hijyen kurallarına uymak, kişisel mesafeyi korumak ve temastan uzak durmamız gerekiyor” diye konuştu

Esendemir şu açıklamalarda bulundu:

“Medya çalışanları olarak her şart ve koşulda Atatürkçü çizgide, demokrasiye sonuna kadar bağlı kalarak kamuoyunu doğru bilgilendirme görevimizi yerine getirme çabası içerisinde olduk, bundan sonra da aynı çizgimizi korumaya devam edeceğiz. Gelecek güzel günlere olan inancımızı koruyor, sağlık, demokrasi, barış ve huzur dolu günler temennisiyle Cemiyetimizin 46. yıldönümünü kutluyoruz.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Karataş’ta denize girmek yasaklandı!

Karataş ilçesinde hava muhalefeti sebebiyle Harbiş Plajı ile Bahçe Mahallesi plajında denize girmenin yasaklandığı duyuruldu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir