30 Kasım 2023 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan’dan kısa haberler…

Ceyhan’dan kısa haberler…

Osman BAKIR
Ceyhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı evi kötü durumda olan fakir yaşlı ve kimsesiz 29 aileye birer daire ev yaptı.
Türkiye Kızılay Derneği Adana Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü tarafından Ceyhan’da kan bağışı evi açıldı. Bundan 8 ay önce açılan kan bağışı evinde bu güne kadar yaklaşık 6 bin vatandaş kızılaya kan bağışında bulundu.
Ceyhan’da bir üretici 2 bin 500 dekarlık portakal bahçesini dondan korumak amacıyla Amerika’dan ithal ettiği 18 adet rüzgârlı pervane kurdu. Sıcaklığın sıfırın altına düşmesi ile birlikte rüzgârlı pervaneler otomatik olarak devreye geçip çalışmaya başlıyor.
Ceyhan İŞKUR Müdürlüğü ile Ceyhan Ticaret Odası tarafından engellilere yönelik iş garantili meslek kursu açıldı. 4 aylık kurs sonunda kursiyerlere iş istihdamı sağlanacak.
Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü SODES projesi kapsamında maddi imkânsızlıklar nedeniyle dershanelere gidemeyen liseli öğrencilere yönelik dershane açtı. Dershaneye gelen 300 öğrenciye üniversite hazırlık dersi veriliyor.
Öte yandan Ceyhan Belediyesi de açtığı dershanede yaklaşık 2 bin 400 öğrenciye ücretsiz eğitim veriliyor.
Ceyhan Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Ziraat Odası ve Esnaf Kefalet Kooperatifi tarafından alınan 500 adet battaniye Ceyhan’daki Suriyeli mültecilere dağıtıldı.
Ceyhan Belediyesi yoksul vatandaşlara yönelik hayır çarşısı açtı. Hayır, sever vatandaşların hayır çarşısına sağladığı katkıyla ihtiyaç sahiplerine giyim ve çeşitli ev eşyası yardımı yapılıyor.
Ceyhan Belediyesi yeşil bir Ceyhan oluşturmak amacıyla kampanya başlattı. Kampanya kapsamında vatandaşlara yaklaşık 160 bin adet fidan dağıtıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Sağlık-Sen Adana Kadınlar Komisyonu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi…

Kadınlar Komisyonu’nun Görevleri ve Amaçları Kadınlar Komisyonu, özellikle kadın üyelerin çalışma yaşamında karşılaştıkları sorunlara odaklanacak …

İmam ile dernek başkanı arasında ’ağaç kesme’ tartışması…

  Adana’da bir imam ile caminin dernek başkanı arasında ağaç kesme tartışması yaşandı. Dernek başkanı ’budama yapıyorum’ diyerek …

ATB Başkanı Bilgiç: “Narenciyeyi yere düşürmeyelim, üreteni destekleyelim!”

  Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, 81 il ve ilçe belediye başkanlarına narenciye üreticilerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir