15 Haziran 2021 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları…

Ceyhan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları…

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin ve Devletimizin kuruluşunun 97.yılı Ceyhan İlçemizde de bir dizi etkinlikle kutlandı.
Türkiye Cumhuriyeti kuruluşunun 97.yıldönümü nedeniyle Kaymakam Dr.Bayram Yılmaz, saat 09:00’da Kaymakamlıkta tebrikleri kabul etti.
Kaymakamlıktaki programın ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için Cumhuriyet Meydanındaki törene geçildi.
Saat 09.15’de Cumhuriyet Meydanındaki törende ilk önce Kaymakam Dr.Bayram Yılmaz ve Belediye Başkanı Hülya Erdem meydanda törene katılanların bayramını kutladılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasına takiben Kaymakam Yılmaz günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Kaymakam Yılmaz konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurulduğu dönemin zorluklarına rağmen Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının sabrına, cesaretine ve inanmışlığına vurgu yaparak onların mücadele ettiği düşmanın bugün halen var olduğunu; her dönem milletimizin iyiliğini istemeyenlerin tek anladıkları dilin “güç” olduğunu; bundan dolayı her yönden güçlü olmamız gerektiğini; millet olarak onurumuzla, şerefimizle, huzurlu ve güçlü olarak varlığımızı devam ettirebilmek için 83 milyonun her ferdinin samimiyetle ve dürüstçe çalışması gerektiğini; devletimizin ve milletimizin içinde bulunduğumuz coğrafyadaki mazlumların, barışın, huzurun ve adaletin tek umudu olduğunu belirterek Kurtuluş ve Bağımsızlık Mücadelemizin Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Devletimizi kuranları, milletimize hizmet edenleri, vatan uğruna canlarını feda eden tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla andığını ifade ederek törenlerin hazırlanmasında emeği geçen kurumlara ve görevlilere teşekkür etti.

Daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu, Halk Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan zeybek oyunu gösterisi sunuldu.

Törene, İlçe Kaymakamı Dr.Bayram Yılmaz, Belediye Başkanı Hülya Erdem, Cumhuriyet Savcısı Ufuk Mustafa Süren, İlçe Emniyet Müdürü Alpertunga Berberoğlu, İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Satılmış Çal, Sahil Güvenlik 306. Bot Komutanı Üsteğmen Hakan Üst, askeri erkan, kamu kurumlarının yöneticileri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Şehit Yakınları, Gaziler, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

İlkokul bahçesinde dehşet…

Kendisinden 4 gündür haber alınamayan genç, ilkokul bahçesindeki ağaca asılı olarak bulundu. Uyuşturucu kullandığı ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir